خانه / اخبار / سیاسی / آخرین سلاح ایران برای مواجه شدن با عربستان!

آخرین سلاح ایران برای مواجه شدن با عربستان!

فضاسازی رسانه های حامی سعودی؛

آخرین سلاح ایران برای مواجه شدن با عربستان!

“بنگاه های تبلیغاتی کشورهای حوزه خلیج فارس هر از چندگاهی برای سرپوش گذاشتن به شکست های خود در جنگ یمن، ایران را به ارسال سلاح به حوثی ها متهم می کنند.”


جام نیوز: بنگاه های تبلیغاتی کشورهای حوزه خلیج فارس هر از چندگاهی برای سرپوش گذاشتن به شکست های خود در جنگ یمن، ایران را به ارسال سلاح به حوثی ها متهم می کنند.

فضاسازی رسانه های وابسته به کشورهای حوزه خلیج فارس بعد از مواضع ضدایرانی آمریکا و انگلیس درباره پرونده یمن وارد مرحله جدیدی شده است.

وبسایت خبری “البیان” در گزارشی به اتهام زنی علیه ایران پرداخت و مدعی شد: «ایران برای ضربه زدن به عربستان سعودی آخرین سلاح خود در یمن، یعنی موشک های بالستیک را از طریق حوثی ها بکار گرفته است.»

البیان امارات در ادامه ادعا کرد: «حوثی ها در حالی از موشک های «قاهر-ام۲» رونمایی کرده اند که این موشک ها تا قبل از انقلاب حوثی ها در یمن در انبارهای سلاح ارتش موجود نبود. حوثی ها اعلام کرده اند که این موشک ها -که به میزان زیادی از آنها در انبارهای خود دارند- همان موشک های روسی «سام-۲» هستند که بروز رسانی شده و به شکل زمین به زمین با برد ۴۰۰ کیلومتر تبدیل شده اند.»

این وبسایت مدعی شد: «در واقع موشک های «قاهر-ام۲» فناوری بروز رسانی و تبدیل این موشک ها از زمین به هوا، به زمین به زمین توسط کارشناسان ایرانی به یمن منتقل شده است.»

گفتنی است که این ادعاهای بی اساس رسانه اماراتی در حالی مطرح می شود که پیش‌تر آمریکا و برخی اعضای شورای امنیت سازمان ملل، ایران را به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ و ارسال سلاح به یمن متهم می کردند، ولی براساس گزارش کارشناسان این سازمان طی نشست شورای امنیت در پشت درهای بسته ، “هیچ نشانه ای دال بر اینکه کشتی‌های توقیفی اخیر، تسلیحات را از ایران دریافت کرده و یا این تسلیحات ایرانی هستند، موجود نیست”.

یک منبع آگاه در شورای امنیت با اعلام این خبر گفت: “عربستان سعودی از این گزارش بسیار گله‌مند است و تلاش می‌کند این گزارش درباره ایران بعنوان سند شورای امنیت منتشر نشود”.

رسانه های حامی سعودی هم در پی این گزارش سازمان ملل، نوع اتهام زنی های خود به ایران را تغییر داده اند و از انتقال “فناوری” ساخت موشک به یمن و نه ارسال خود موشک سخن می گویند تا بر ادعاهای بی اساس خود سرپوش بگذارند.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

طعنه غیرمستقیم مردم به سلفی نمایندگان با موگرینی + فیلم

طعنه غیرمستقیم مردم به سلفی نمایندگان با موگرینی + فیلم گویا احساس مردم در برابر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار