خانه / اخبار / اجتماعی / موج دوم بارش ها در استان ایلام مسافران نوروزی از تجمع در حاشیه رودخانه ها بپرهیزند

موج دوم بارش ها در استان ایلام مسافران نوروزی از تجمع در حاشیه رودخانه ها بپرهیزند

موج دوم بارش ها در استان ایلام مسافران نوروزی از تجمع در حاشیه رودخانه ها بپرهیزند

موج دوم بارش ها در استان ایلام   مسافران نوروزی از تجمع در حاشیه رودخانه ها بپرهیزند

یوسف شیخ الملوکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: موج جدید ناپایداری های جوی از فردا پنجشنبه بیشتر نقاط استان را در بر می گیرد که در نتیجه شاهد رگبار، رعد و برق و بارندگی خواهیم بود.
وی افزود: این توده بارشی از قدرت مناسبی برخوردار است که بارش تگرگ در ارتفاعات را در پی دارد، ضمن اینکه وزش بادهای به نسبت شدید، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها نیز از آثار ورود این توده بارشی است.
مدیرکل هواشناسی ایلام از عموم مسافران و گردشگران نوروزی خواست از تجمع در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها به شدت بپرهیزند، ضمن اینکه عشایر کوچرو نیز باید دام های خود را از مناطق ذکر شده دور نگه دارند.
شیخ الملوکی با اشاره به اینکه این توده بارشی باعث کاهش حدود ۶ درجه ای هوا می شود، یادآور شد: توده گرد و غبار نیز در کشور عراق تشکیل شده و در حال حرکت به سمت مرزهای استان است که می تواند منجر به افزایش غلظت ریزگردها در استان شود.
به گزارش ایرنا، استان ایلام امسال نسبت به سال گذشته با کاهش محسوس نزولات جوی همراه بود و این استان سالی کم بارش و خشک سال را پشت سر گذاشت.
با این وجود از ابتدای سال زراعی جاری (اول مهر تا پایان شهریور سال بعد) ۲۴۸ میلی متر بارندگی در استان ایلام ثبت شده که نسبت به بلندمدت ۳۳ و در مقایسه با سال گذشته ۶۱ درصد کاهش بارندگی داشته ایم.
در همین مدت شهر ایلام ۲۴۷ میلی متر بارش را تجربه کرده که در قیاس با سال گذشته ۶۸ و نسبت به بلند مدت ۴۴ درصد کاهش نزولات جوی را داشته است.
بیشترین بارش در سال زراعی جاری از آن شهرستان بدره با ۳۳۹ میلی متر بارش بود که این مقدار بارش نسبت به بلند مدت ۵۸ و سال گذشته سه درصد کاهش نشان می دهد.
شهرستان مهران نیز با ۷۱ میلی متر بارش در مقایسه با پارسال ۷۳ و میانگین بلند مدت ۶۱ درصد کاهش کمترین مقدار بارش نزولات جوی در سال زراعی جاری را ثبت کرده است.
پیش بینی های هواشناسی بیانگر بارش موثر و مطلوب باران در فروردین ماه سال ۱۳۹۶ است

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

وزیر اطلاعات: وضعیت اعزام زائران اربعین حسینی امسال بسیار مناسب تر است

وزیر اطلاعات: وضعیت اعزام زائران اربعین حسینی امسال بسیار مناسب تر است وزیر اطلاعات گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار