خانه / اخبار / سیاسی / آمانو: با دقت به نظارت و راستی‌آزمایی اجرای تعهدات ایران ادامه می‌دهیم

آمانو: با دقت به نظارت و راستی‌آزمایی اجرای تعهدات ایران ادامه می‌دهیم

پس از انتصاب مجدد به سمت مدیر کل آژانس انرژی اتمی؛

آمانو: با دقت به نظارت و راستی‌آزمایی اجرای تعهدات ایران ادامه می‌دهیم

یوکیا آمانو پس از انتصاب مجددش به سمت مدیر کل آژانس انرژی اتمی در جمع خبرنگاران گفت: با دقت به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات ایران ادامه می‌دهیم.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ؛ یوکیا آمانو مدیرکل کنونی آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از انتصابش از سوی اعضای شورای حکام برای دوره بعدی مدیر کلی آژانس درباره ایران گفت: ما با دقت به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات ایران در چارچوب برجام ادامه خواهیم داد.
مدیر کل آژانس پس از انتصابش از سوی اعضای شورای حکام با حضور در نزد خبرنگاران در بیانیه ای کوتاه همچنین درباره کره شمالی گفت: ما آمادگی داریم به محض حصول تحولات سیاسی، کار نظارتی خود را در کره شمالی از سر بگیریم.
آمانو تاکید کرد: ما به اجرای ماموریت خود بعنوان یک سازمان فنی به شکلی متوازن و بی‌طرفانه و در جهت منافع کلیه اعضا اقدام خواهیم کرد. وی افزود: ما به کشورهایی که در صدد شروع تولید انرژی هسته ای و یا توسعه برنامه های خود در این زمینه هستند کمک خواهیم کرد تا جنبه های ایمنی و امنیت هسته ای خود را تقویت کنند.
اعضای شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بعدازظهر امروز یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را بعنوان مدیرکل جدید آژانس منصوب کردند.
بر اساس روال کار آژانس بین المللی انرژی اتمی، شورای حکام امروز یوکیا آمانو را برای این سمت منصوب و جهت تایید نهایی به کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی معرفی می نماید.
یوکیا آمانو مدیر کل کنونی آژانس تنها نامزدی بود که خود را دوباره برای این پست که چهار ساله است کاندید کرده بود.
بر اساس روال کار آژانس، اجلاس عمومی آژانس بین المللی که در ماه سپتامبر آینده سال جاری در وین با حضور نمایندگان تمامی کشورهای عضو آژانس برگزار خواهد شد تصمیم شورای حکام در انتخاب مدیرکل جدید را مورد تایید قرار می دهد. فعالیت کنونی یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی آخر نوامبر سال جاری پایان می یابد و دوره فعالیت مدیر‌کل جدید آژانس از اول دسامبر سال جاری اغاز خواهد شد.
انتهای پیام/

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

طعنه غیرمستقیم مردم به سلفی نمایندگان با موگرینی + فیلم

طعنه غیرمستقیم مردم به سلفی نمایندگان با موگرینی + فیلم گویا احساس مردم در برابر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار