خانه / اخبار / سیاسی / ۲۲ فروردین؛آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

۲۲ فروردین؛آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

۲۲ فروردین؛آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

رییس ستاد انتخابات کشور: شرط ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری که مسئولیت مستقیم در امر این انتخابات دارند استعفا از سمت فعلی شان است.
22 فروردین؛آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوریبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، احمدی در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ ادامه داد: بر اساس ماده ۳۷ قانون انتخابات ریاست جمهوری همه کسانی که خود را واجد شرایط می دانند می توانند ثبت نام کنند به غیر از مجریان و ناظران که قبل از ثبت نام استعفا نداده باشند.
وی افزود: قانون کاملا شفاف است و تاریخ مشخصی برای دیگران وجود ندارد یعنی کسانی که بر فرض مثال از اعضای دولت و یا قوا هستند نیاز به استعفا ندارند بجز آنهایی که وظیفه اجرا یا نظارت بر این انتخابات را دارند.
احمدی با بیان اینکه از روز ۲۲ فروردین ثبت نام داوطلبان در ستاد انتخابات کشور انجام خواهد شد ادامه داد: بنا به رایزنی های انجام شده با هیات اجرایی مرکزی، طبق دستور وزیر کشور طی روزهای آینده هیاتی به منظور اجرای آغاز ثبت نام تشکیل خواهد شد.
رییس ستاد انتخابات کشور در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز گفت : در حال حاضر فرمانداران سوابق همه داوطلبان را برای مراجع ۴ گانه ارسال کرده اند، مراجع ظرف مدت ۱۰ روز فرصت دارند نتایج بررسی را به فرمانداران و بخشداران اعلام کنند که طی آن هیات های اجرایی نتایج را بررسی خواهند کرد.
وی افزود: در این هیات ها برای تعیین صلاحیت فقط ۷ روز فرصت است و ظرف ۳ روز آینده هیاتهای اجرایی بررسی صلاحیت را آغاز خواهند کرد.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

طعنه غیرمستقیم مردم به سلفی نمایندگان با موگرینی + فیلم

طعنه غیرمستقیم مردم به سلفی نمایندگان با موگرینی + فیلم گویا احساس مردم در برابر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار