خانه / اخبار / حوادث / ۹۰ درصد سرقت‌های نوروزی کشف شد

۹۰ درصد سرقت‌های نوروزی کشف شد

۹۰ درصد سرقت‌های نوروزی کشف شد

 SNN

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی گفت: وقوع سرقت در نوروز یک درصد کاهش داشته است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، سرهنگ رضا موذن با اشاره به برنامه‌های متعدد پلیس آگاهی در خصوص مبارزه با سرقت در طرح نوروزی امسال، گفت: از ۲۶ اسفند ۹۵ تا پایان ۱۳ فروردین، سرقت هایی نظیر مغازه ۱۹ درصد، محموله ۲۰ درصد، موتورسیکلت ۱۰ درصد، خودرو  و جیب بری ۷ درصد، وسایل داخل خودرو ۲ درصد و منزل ۷ دهم درصد کاهش داشته است.
 وی ادامه داد: طی این مدت مجموع سرقت ها در کشور بیش از یک درصد کاهش داشته است.
 این مقام انتظامی افزود: عليرغم كاهش سرقت در اكثر استان‌ها، كشف جرايم سرقت بیش از ۴ درصد و کشف به وقوع ۳ درصد ارتقاء و بهبود يافته است.
 وی با بیان اینکه طی این مدت، به طور میانگین حدود ۹۰ درصد مجموع سرقت ها کشف شده است، خاطرنشان کرد: میزان کشفیات سرقت در طرح نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش محسوسی داشته است.
 به گفته موذن، بهترين عملكرد كشف جرايم سرقت، مربوط به سرقت خودرو است كه ۹۵ درصد اين سرقت‌ها به کشف منجر شده است.
 معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با اشاره به برنامه های دقیق و هدفمند این پلیس در راستای کاهش سرقت در سال جاری، گفت: به کارگیری نگهبانان محله و نیز افزایش گشت های خودرو، موتورسیکلت و نیز خودروهای پلاک خوان در سطح کشور از برنامه های مهم این پلیس به شمار می آید.
 سرهنگ موذن، به حضور پررنگ ماموران پلیس آگاهی و گشت های آن در اماکن تجاری و مسافر خیز سراسر کشور در طرح نوروزی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در این ایام توانسته ایم در کاهش سرقت های مختلف اثرگذار باشیم به طوری که در سرقت های مهم همانند جیب بری، داخل خودرو، سرقت بانک، مغازه و منزل بیش از یک درصد کاهش وقوعات را داشته ایم.

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

اعدامی بخشیده شده دوباره آدم کشت +عکس

اتاق خبر ۲۴: ۱۹ اردیبهشت امسال یکی ازمسئولان بیمارستان ضیائیان در تماس با کلانتری ابوذر از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار