خانه / آشپزی و تغذیه / گراتن پای

گراتن پای

تاکید میشود که شکل ظاهری «گراتن پای» طلایی باشد. طلایی بودن گراتن جزء هویت آن است. جذابیت و مزه ایدهآل غذا در این صورت حاصل میشود.

گراتن پای1.jpg

مواد لازم

آرد نول (الک‌شده) آرد نول ۳۰۰ گرم

نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده) به مقدار لازم

کره سرد (رنده‌شده) ۲۰۰ گرم

سینه مرغ (مکعبی خردشده) ۲۰۰ گرم

روغن مایع (مخصوص سرخ‌کردن) به مقدار لازم

تره‌فرنگی (نگینی خردشده) ۱ عدد

سیر (کوبیده‌شده) به مقدار لازم

فلفل دلمه‌ای قرمز (نگینی خردشده) یک دوم عدد

کنسرو ذرت (بدون‌آب) ۱۰۰ گرم

کلم بروکلی (گل‌گل‌ و بلانچ‌شده) بلانچ کردن ۲۰۰ گرم

سس بشامل طبق دستور داده‌شده

پنیر گودا (رنده‌شده) ۲۰۰ گرم

طرز تهیه

۱٫ آرد، مقداری نمک و ۱۵۰ گرم کره را در ظرفی ریخته و زیر و رو کنید تا کره کاملاً به آرد آغشته شود. ۵ قاشق سوپخوری آب یخ را به تدریج به آن اضافه کرده و با دست کاملاً ورز دهید تا خمیر نرم و یکدست شود. خمیر را با سلفون بپوشانید و ۴۵ دقیقه در یخچال استراحت دهید.
۲٫ خمیر را از یخچال خارج کرده و آن را با وردنه روی سطح آردپاشیشده به ضخامت ۳ میلیمتر باز کنید. کف و دیواره های قالب تارت ۲۳ سانتیمتری را با خمیر پوشانده و آن را مجدداً ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.
۳٫ در این فاصله، سینه مرغ را با مقداری نمک و فلفل سیاه مزه دار کرده سپس ۱۰ دقیقه در تابهای حاوی بقیه کره و مقداری روغن حرارت داده شده، تفت دهید تا طلایی شود. سینه مرغ را از تابه خارج کنید و کنار بگذارید.
۴٫ ترهفرنگی را در همان تابه تفت دهید تا نرم و شفاف شود سپس سیر، فلفل دلمه ای و ذرت را به آن افزوده و یک دقیقه دیگر تفت دهید. اکنون بروکلی و مرغ را اضافه و مخلوط کنید. مخلوط را از تابه خارج کنید و کنار بگذارید.
۵٫ خمیر تارت را از یخچال خارج و کف آن را با چنگال سوراخ کنید سپس آن را با فویل آلومینیومی پوشانده و مقداری لوبیا یا برنج روی آن بریزید تا سنگین شود، قالب را تقریباً ۲۰ دقیقه، در طبقه وسط فری که از ۱۵ دقیقه قبل، روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کردهاید، قرار دهید تا بپزد.
۶٫ در این فاصله، سس بشامل را آماده کنید.

۷٫ اکنون، قالب را از فر خارج و حبوبات داخل آن را خالی کنید. داخل قالب را از مخلوط مرغ پُر کنید سپس سس بشامل را روی آن ریخته و پنیر گودا را روی مخلوط بپاشید. قالب را ۲۰ دقیقه دیگر در طبقه وسط فر گرم شده قرار دهید تا بپزد و طلایی شود. قالب را از فر خارج و گراتن را از قالب جدا کنید. گراتن را با چاقو برش بزنید و سرو کنید.

 روش تهیه سس بشامل

۶۰۰ میلی لیتر شیر پرچرب و ۵۰ گرم آرد نول (الکشده) را در قابلمه ای روی حرارت ملایم ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید سپس ۴۰ گرم کره (ذوب شده) را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا بجوشد. بگذارید ۵ تا ۶ دقیقه روی حرارت بماند و سس یکدستی حاصل شود. قابلمه را از روی حرارت بردارید، با مقداری نمک، فلفل سفید (پودرشده) و جوزهندی مزه دار کنید.

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

اسپاگتی با سالمون دودی

اسپاگتی با سالمون دودی مواد لازم اسپاگتی ۴۰۰ گرم نمک به مقدار لازم فلفل سیاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار