خانه / اخبار / کنفرانس بین المللی نانوفناوری و نانوپزشکی در البرز آغاز به کار کرد

کنفرانس بین المللی نانوفناوری و نانوپزشکی در البرز آغاز به کار کرد

کرج – ایرنا- کارگاه و کنفرانس بین المللی نانوفناوری و نانوپزشکی با حضور پژوهشگرانی از ۱۴ کشور صبح سه شنبه در سالن همایش شهید بیات پژوهشگاه مواد وانرژی مستقر در مشکین دشت فردیس استان البرز آغاز شد.

دبیر اجرایی کنفرانس و کارگاه بین المللی نانو فناوری و نانوپزشکی در حاشیه این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: در این کنفرانس و کارگاه بین المللی نانوفناوری و نانو پزشکی (NTNM 2017) پژوهشگران برجسته ۱۴ کشور اسلامی و غیراسلامی حضور دارند.
فاطمه سادات ترک نیک افزود: سخنرانان خارجی شرکت کننده از کشورهای آذربایجان، بنگلادش، هند، عراق، ژاپن، قرقیزستان، مالزی، هلند، نروژ، عمان، پاکستان، بریتانیا، استرالیا و امریکا هستند و زبان ارائه در این کنفرانس و کارگاه بین المللی، انگلیسی است و سخنرانی ها همگی به زبان انگلیسی برگزار می شود.
وی افزود: به موازات سخنرانی ها، ٨ کارگاه آموزشی در سالن های دیگر پژوهشگاه مواد وانرژی برگزار می شود.
وی اصلاح سطحی، نانوپزشکی و سامانه های تشخیصی و درمانی، درمان دارویی و سامانه های رهایش دارو، سم شناسی و ارزیابی سمیت نانو مواد، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی، نانوفناوری و محیط زیست، زیست حسگرها و نانوتجهیزات را از جمله محورهای اصلی این همایش عنوان کرد.
سرپرست دبیرخانه شبکه نانو فناوری کشورهای اسلامی (INN) گفت: تبادل نظر میان استادان و محققان فعال در حوزه نانوفناوری، نانوپزشکی، نانو زیست فناوری و محیط زیست، ارائه دستاوردهای تحقیقاتی در این زمینه به صاحبان صنایع و پزشکان،بررسی راهکارهای ارتقای کیفی محصولات موجود یا امکان تولید محصولات جدید از اهداف برگزاری این همایش بین المللی است.
ترک نیک افزود: ١٦١ مقاله ایرانی و خارجی به دبیرخانه این همایش و کارگاه بین المللی در پژوهشگاه مواد و انرژی ارسال شده است.
وی افزود: از ٥٦ مقاله ارسال شده توسط دانشمندان و پژوهشگران نخبه خارجی، ٢٤ مقاله به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد. همچنین ٨ مقاله به صورت سخنرانی، توسط دانشمندان ارزنده ایرانی ارائه می شود.
وی ادامه داد: از ١٠٥ مقاله دریافتی ایرانیان، ٨٤ مقاله به صورت پوستر مورد پذیرش قرار گرفت که به ٣ پوستر برتر، جوایزی به رسم یادبود از طرف کنفرانس تقدیم خواهد شد.
کنفرانس و کارگاه بین المللی نانوفناوری و نانوپزشکی در پژوهشگاه مواد وانرژی به مدت دو روز در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۲ الی ۱۳ اردیبهشت ماه ادامه دارد.
این پژوهشگاه یکی از قطب های علمی و تحقیقاتی کشور است که دستاوردهای علمی ، اختراعات و نوآوری های متعدد آن تاکنون توجه پژوهشگران جهان را به خود معطوف کرده است.
پژوهشگاه مواد وانرژی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در مشکین دشت شهرستان فردیس استان البرز مستقر است.

 

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

معنازدایی همزمان از اربعین و علم

معنازدایی همزمان از اربعین و علم یادداشت دکتر سینا کلهر در روزنامه صبح نو: چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار