خانه / اخبار / کمترین میزان رد صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی استان مرکزی مربوط به ساوه است

کمترین میزان رد صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی استان مرکزی مربوط به ساوه است

ساوه – ایرنا – عضو هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان مرکزی گفت: کمترین میزان رد صلاحیت نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستای استان مرکزی، مربوط به شهرستان ساوه است.

محمدرضا منصوری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به نام نویسی بیش از یکهزار نفر برای کسب کرسی شوراهای این شهرستان، کمتر از ۵۰ نفر رد صلاحیت شده اند.
وی اظهار کرد: هریک از نامزدهای انتخاباتی که استعلام های چهارگانه انها مثبت بوده تایید شده اند و اعتراض نامزدهایی که صلاحیت انان تایید نشده بررسی و نتیجه نهایی تا نیمه هفته جاری اعلام می شود.
وی همچنین در خصوص تخلفات تبلیغاتی گفت: این تخلفات رصد و مستندسازی می شود و در مراجع استانی و هیات عالی نظارت کشور بررسی خواهد شد.
منصوری گفت: هدف اصلی انتخابات، تعمیق روح مردم سالاری دینی و قانون مداری است که این مهم همواره در برهه های مختلف کشور به عرصه ظهور رسیده است.
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی انتخابات را فرصت مناسبی برای ثبیت جایگاه ایران در منطقه و جهان دانست و گفت: نباید این رویداد مهم سیاسی تحت تاثیر تلاش های خصمانه دشمنان نظام و انقلاب خدشه دار شود.
منصوری افزود: شور و نشاط انتخاباتی در شهرستان ساوه قابل قبول است و مردم شهر و روستاهای این شهرستان، خود را برای حضور پرشور و گسترده در پای صندوق های رای اماده می کنند.
یک هزار و ۵۸ داوطلب تا پایان مهلت قانونی نام نویسی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان ثبت نام کردند.
۱۷۴ نفر برای عضویت در پنجمین دوره شورای شهر ساوه داوطلب شده بودند که با انصراف ۱۰ نفر از این تعداد، بررسی صلاحیت ۱۶۴ نفر انجام شد.
از مجموع ۱۲۷ داوطلب تایید شده ۱۰۵ نفر معادل ۸۲٫۵ درصد مرد و ۲۲ نفر معادل ۱۷٫۵ درصد زن هستند.
انتخابات شورای اسلامی در چهار شهر ساوه، نوبران، غرق آباد و آوه و ۱۲۸ روستای این شهرستان برگزار می شود.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت در شهرستان ساوه برگزار می شود.
۷۲۶۹/۳۰۷۵/خبرنگار: الهام بابایی*** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده

 

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار