خانه / فناوری و اطلاعات / تکنولوژی های نوین / کارتت گرافیک دو هسته‌ای AMD Radeon Pro Duo، ساخته شده برای حرفه‌ای‌ها

کارتت گرافیک دو هسته‌ای AMD Radeon Pro Duo، ساخته شده برای حرفه‌ای‌ها

AMD کارت گرافیک جدید Radeon Pro Duo که برای مصرف کنندگان حرفه ای طراحی شده را معرفی کرد. این کارت دو هسته ای به یک جفت پردازنده گرافیکی مبتنی بر ریزمعماری Polaris مجهز است و به طور موازی قادر به انجام پردازش های گرافیکی و محاسباتی است.

مزیت کارت دو هسته ای Radeon Pro Duo این است که حالا طراحان می توانند از دو بسته نرم افزاری به طور هم زمان استفاده کنند. حرفه ای ها می توانند از کارت گرافیک Radeon Pro Duo برای شتاب بخشی به محاسبات یا دیگر کارهای نیازمند پردازش های سنگین چون طراحی به کمک کامپیوتر، تولید به کمک کامپیوتر و دیگر برنامه هایی که از OpenCL پشتیبانی می کنند استفاده کنند.

در صورتی که برنامه مورد استفاده کاربر قادر به بهره گیری از هر دو پردازنده گرافیکی کارت نباشد، این امکان وجود داد بتوان یکی از پردازنده های گرافیکی را به انجام کارهای محاسباتی و دیگری را به کارهای گرافیکی یا استریم هم زمان چندین ویدئو ۴K اختصاص داد. AMD به کاربران توصیه کرده از پردازنده گرافیکی نخست برای تولید زنده محتوا و از پردازنده گرافیکی دوم برای رندر آنی یا ray tracing بهره بگیرند.

این کارت دارای دو پردازنده گرافیکی با کُد Polaris 10 با برخورداری هر پردازنده گرافیکی از ۲,۳۰۴ پردازنده جریانی با فرکانس ۱۲۴۳ مگاهرتز است. توان محاسباتی کلی کارت ۱۱٫۴۵ ترافلاپ اعلام شده است. این کارت به ۳۲ گیگابایت حافظه ویدئویی GDDR5ا(۱۶ گیگابایت به ازای هر پردازنده گرافیکی) با فرکانس موثر ۷ گیگاهرتز از طریق رابط ۲۵۶×۲ بیتی مجهز است که به تامین پهنای باند حافظه ۴۴۸ گیگابایت بر ثانیه می انجامد. کارت گرافیک Radeon Pro Du قادر به ارائه چهار خروجی تصویر ۴K با نرخ نوسازی ۶۰ هرتز به طور هم زمان یا یک خروجی ۵K یا ۸K با نرخ نوسازی تصویر ۶۰ هرتز است. توان مورد نیاز این کارت از ترکیب یک کانکتور ۸ و یک ۶ پینی تامین می شود.

این کارت با قیمت ۹۹۹ دلار عرضه می شود.

 

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

ویرایش مقادیر یک سلول

ویرایش مقادیر یک سلول فهرست اصلی برای تغییر متن یک سلول کافی است آن سلول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار