خانه / همه / پیام های دینی جنگ آخرالزمان در سوریه

پیام های دینی جنگ آخرالزمان در سوریه

 

زمان به سرعت می گذرد. هیچ وقت گمان نمی کردم که با ظهور امام زمان هم عصر باشم. ما الان هر روز بر یقینم افزوده می شود که ایشان در چند سال آینده ظهور خواهند کرد.

به گزارش موعود به نقل از شیعه آنلاین_رویترز در گزارشی در مورد علت طولانی شدن جنگ سوریه، وجود روایات و احادیث درباره جنگ سوریه در آخرالزمان اشاره کرده و این پیام های دینی را عامل طولانی شدن این جنگ بیان کرده است. متن کامل این گزارش به شرح ذیل است:

جنگی که در سوریه در جریان است خون صدها هزار نفر را ریخته و عامل گسترش نگرانی و هرج و مرج در کل خاورمیانه شده است. نیروهای ایرانی وارد صحنه نبرد بر علیه مخالفان تشیع در دمشق می شوند و منطقه خود را برای رویارویی آخر الزمان آماده می کند.

به نظر می رسد این اتفاقات برای دنیایی که احساس نگرانی می کند و پیگیر جنگ داخلی ویرانگر در سوریه است عادی شده… پس آن القا کننده پژواک بزرگتری بین مبارزان سنی و شیعه که در خطوط جبهه هستند می باشد یعنی کسانی که به این مسئله ایمان دارند که همه این چیزها در پیام های پیامبران وارد شده است.

و از همان حوادث ناگهانی اولیه یعنی انفجار بحران در شهر درعا در جنوب سوریه همه انتظار غرق شدن خاورمیانه در دریای خون را داشتند و بسیاری از مبارزان دو طرف درگیری معتقدند که این راهی است که از ۱۴۰۰ سال قبل و در احادیث پیامبر که صحابه و پیروان آنها نقل کرده اند مشخص شده است.

و از میان هزاران حدیث نبوی که از طریق نسل ها منتقل شده برخی راویان از رویارویی بین دو سپاه اسلامی بزرگ در شام و میدان نبرد بزرگی در نزدیکی دمشق و دخالت کشورهای شمال و غرب آن صحبت می کنند.

بسیاری از مبارزان دو طرف درگیری، به این پیام ها که دلیل ظاهری برای این مبارزه سه ساله هستند، معتقدند در حالی که این درگیری ریشه های عمیق تری دارد و حل آن سخت تر از وجود خود درگیری بر سر قدرت بین رئیس جمهور “بشار اسد” و مخالفانش است.

“ابو عمر” یکی از مبارزان سنی که در گروهی از گروه های مختلف اسلامی مخالف “بشار اسد” در حلب مبارزه می کند در گزارشی به رویترز گفت: اگر گمان می کنید که همه این مبارزان از نقاط مختلف دنیا برای مقابله با “بشار اسد” آمده اند، در اشتباه هستید. همه اینها همان طور که پیامبر روایت کرد و به ما وعده داد همین جا هستند. این همان جنگی است که به آن وعده داده شده… این همان حماسه بزرگ است.

از طرف دیگر این جنگ بسیاری از شیعیان را از لبنان و عراق و ایران به خود جذب کرد. آنها معتقدند که این جنگ زمینه ساز ظهور امام مهدی (عج) است که از نسل پیامبر بوده و هزار سال پیش از نظرها پنهان شدند و در زمان جنگ برای گسترش عدالت و ایجاد حکومت واقعی در آخرالزمان ظهور خواهند کرد.

جنگ سوریه جان بیش از ۱۴۰ هزار نفر را گرفته و میلیون ها نفر را از سرزمینشان آواره کرد و بسیاری را ناگزیر به فراهم آوردن کمک ها کرد. تلاش های دیپلماتیک بر بخش سیاسی درگیری تمرکز یافت نه بر قسمت دینی آن و هیچ پیشرفتی به دست نیاورد و دو طرف به تعدادی از احادیث به عنوان دلیلی بر درستی پیام های دینی تکیه می کنند.

به عقیده بسیاری از شیعیان اولین نشانه های ظهور امام زمان (عج) با انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹ که منجر به برپایی حکومت اسلامی شد، آمد و این منبعی برای مبارزین است تا با سپاهی که امام زمان (عج) آن را هدایت می کنند به تصرف منطقه و نبرد شام بپردازند.

بسیاری از شیعیان و مراجع دینی شیعه معتقدند که حضرت مهدی (عج) در مکه ظهور خواهد کرد و بعد از ایجاد سپاهش به سمت یمن و عراق حرکت کرده و ایرانی ها به آن می پیوندند و با سپاهی بزرگ برای سرنگونی حاکم شام به سمت آن می روند. در آن زمان فردی به نام “سفیانی” ۹ ماه بر شام حکومت می کند.

یکی از نمایندگان مجلس ایران به نام “روح الله حسینیان” سال گذشته گفت: انقلاب اسلامی ایران با تکیه بر احادیثی که از پیامبر و ائمه رسیده زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج ) است.

به استناد گفته های یکی از پیشوایان شیعه که در قرن هشتم می زیست نشانه دیگر برای ظهور حضرت مهدی (عج) وقوع نبردی است که در آن جنگجویانی با پرچم زرد رنگ مبارزه می کنند و این رنگ مربوط به گروه حزب الله لبنان است که از طرفداران اسد می باشد.

رسانه های ایرانی به نقل از حسینیان گفت: به فرموده امام صادق (ع).. هنگامی که صاحبان پرچم های زرد با دشمنان شیعه در دمشق به مبارزه می پردازند نیروهای ایرانی به آنها ملحق می شوند واین بستر و نشان های برای ظهور خواهد بود.

مبارزانی از سرزمین های مختلف

“سامی” از مبارزان سنی در شمال سوریه است که معتقد است مبارزانی که به سوریه می آیند کمترین شکی ندارند که بحران سوریه همان چیزی است که پیامبر زمانی که مردم را تشویق به جهاد برای برپایی حکومت اسلامی بعد از وفاتشان کردند از آن صحبت کردند.

سامی می گوید: اینجا در سوریه مبارزینی از کشورهای روسیه، آمریکا، فیلیپین، چین، آلمان، بلژیک، سودان، هند، یمن و غیره وجود دارند. آنها اینجا هستند زیرا این همان چیزی است که پیامبر گفته و به آن وعده داده نبردهای حماسه بزرگ آغاز شده است.

باید گفت که هر دو طرف این منازعه یک هدف مطلوب و نهایی دارند و آن برپایی حکومت اسلامی قبل از فراگیر شدن آشوبی بزرگ است تا بر جهان حکومت کند.

البته بعضی از روحانیون سنی و شیعه در احادیثی که مجوز دینی برای جنگ است شک کرده اند اما آنها اقلیت کمی هستند که این اقدامات را آشکارا تفسیر اشتباه محسوب می کنند و آنها شکاکان در احادیث دینی هستند.

یکی از روحانیون سنی در لبنان که خواست نامش منتشر نشود گفت: البته نشانه هایی وجود دارد که تکرار می شود اما این نشانه ها توانایی انطباق خود را با هر زمانی دارد. باید تاکید کرد که ما در این زمان زندگی می کنیم و باید تا روشن شدن مسائل با تامل رفتار کنیم.

بعضی معتقدند که پیامبر (ص) در برخی احادیثشان از روند درگیری در سوریه خبر دادند. درگیری که در مارس ۲۰۱۱ یعنی زمانی که اعتراضات به خاطر بازداشت عده ای از دانشجویانی که روی دیوار مدرسه ای در درعا عبارت هایی برعلیه اسد نوشتند، شدت گرفت.

در این رابطه حدیثی وجود دارد که می گوید: آغاز فتنه در شام با کودکان است سپس امور مردم بر هیچ چیز استوار نمی شود.

همچنین احادیثی وجود دارد که در آنها از شام به عنوان میدان اصلی مبارزه یاد شده و شهرها و کشورهایی که در آنها جنگ و خونریزی می شود، معین می شود.

در روایتی منسوب به پیامبر آمده: بعد از من چهار فتنه رخ می دهد: فتنه اول خون ها ریخته می شود. فتنه دوم جان ها و مال ها حلال پنداشته می شود. فتنه سوم جان ها و مال ها و ناموس ها حلال می شود. و فتنه چهارم کر و کور مطلق موج دریا تا اینکه هیچ کس پناهگاهی نمی یابد، شام را در بر می گیرد و عراق را فرو پوشیده و شبه جزیره را با دست و پایش لگدمال می کند. مردم به گرفتاری دچار می شوند و هیچ کس نمی تواند چیزی بگوید از یک طرف آن را پرداخت نمی کنند مگر آن که از طرف دیگر هزینه شده باشد.

و از میان احادیث منسوب به پیامبر که بسیار گفته می شود: بر شما باد سرزمین شام، پس آن بهترین زمین خداوند است که آن را برای بهترین بندگانش برگزید. پس سرباز زدند و بر شما باد رفتن به یمن و از نهرهایش آبیاری کردند. همانا خداوند شام و اهل آن را برای من تضمین کرد.

ایشان در حدیث دیگری می فرمایند: مسلمانان روز حماسه در منطقه ای به نام “غوطه” درگیر می شوند که نزدیک شهری است که به آن دمشق می گویند و از بهترین شهرها شام است. غوطه در شرق دمشق واقع شده و دو سال است که پناهگاهی برای مبارزان مخالف دولت است.

در حدیث صحیحی آمده: شما با روم صلح امنیتی برقرار خواهید کرد و حمله خواهید کرد و آنها از پشتشان هجوم بردند پس تسلیم می شوید و به غنیمت می دهید سپس در مرج ذی تلول اقامت می کنید. مردی از روم قیام کرده و صلیب بلند کرده و می گوید: صلیب غالب شد. مردی از مسلمانان به سوی او رفته و او را می کشد آنگاه روم فریب داده و زیر هشتاد پرچم که هر کدام دوازده هزار را شامل می شود به سوی شما می آیند.

بعضی معتقدند که مرج ذی تلول همان چمن زار دابق در شمال سوریه و نزدیک مرزهای ترکیه است.

بهار عربی در بر روی درگیری های قومی می گشاید

“رای اسد” از مبارزان مدافع حکومت سوریه، نمی جنگد بلکه برای ظهور امام مهدی (عج) مبارزه می کند. او در لبنان به رویترز گفت: حتی اگر الان شهید شوم هنگام ظهور حضرت مهدی و در سپاه ایشان برای مبارزه برخواهم گشت. من یکی از سربازان ایشان خواهم بود. خاورمیانه و شمال آفریقا بود، خارج شد و آن بعد از حمله بی رحمانه نیروهای اسد برای سرکوبی اعتراض های صلح آمیز بود.

به دلیل این که اسد از طایفه علوی که از فرقه های تشیع است، می باشد و بیشتر مخالفانش سنی هستند این اختلافات به سرعت سرشت طایفه ای و قومی به خود گرفت و مسائل سیاسی را تحت شعاع خود قرار داد.

یکی از مبارزان گروه سنی و متعصب النصره که با سازمان القاعده در ارتباط است به نام مصعب گفت: این احادیث همان چیزی هستند که مجاهدین را برای آمدن به سوریه ترغیب می کنند و ما برای همین مبارزه می کنیم.. ما روز به روز درک می کنیم که در زمانی زندگی می کنیم که پیامبر از آن صحبت کرده است.

اما در سمت شیعیان، “مرتضی” شیعه لبنانی ۲۷ ساله که برای مبارزه با مخالفان به طور منظم به سوریه در رفت و آمد است معتقد است که او برای اسد نمی جنگد بلکه به خاطر ظهور امام مهدی (عج) مبارزه می کند.

او در لبنان به رویترز گفت: حتی اگر الان شهید شوم هنگام ظهور حضرت مهدی (عج) و در سپاه ایشان برای مبارزه برخواهم گشت. من یکی از سربازان ایشان خواهم بود.

مرتضی که در دمشق مبارزه می کند و در نبرد شدیدی که در سال گذشته برای تسلط بر شهر مرزی القصیر در جریان بود حضور داشت همسر و دو فرزندش را به خاطر جنگ در سوریه ترک می کند. او می گوید: هیچ چیز ارزشمندتر از امام نیست حتی خانواده ام. این وظیفه ماست.

درگیری های سوریه آتش اختلافات قومیتی در جاهای دیگر خصوصا عراق و لبنان را برافروخت و این منجر به ایجاد این احساس رو به رشد در منطقه شد که همه اختلافات بر سر قدرت در کشورهای مختلف چیزی جز بخشی از کارزار بزرگ آینده نیست.

یک مبارز شیعه عراقی به نام عباس که ۲۴ سال سن دارد معتقد است که هنگامی که ایالات متحده و بریتانیا در سال ۲۰۰۳ به عراق هجوم آوردند او فهمید که در زمان ظهور حضرت مهدی زندگی می کند.

وی همچنین از بغداد جایی که قبل از اینکه برای بار چهارم به سوریه برود تا حدودی در آن در آسایش زندگی می کرد به رویترز گفت: این نشانه اول بود سپس بقیه به دنبال آن آمد.

وی افزود: من منتظر روزی بودم که بتوانم در سوریه مبارزه کنم و خدا را شکر که من را انتخاب کرد تا یکی از سربازان امام باشم.

اما “ابو حسن” که در جنوب لبنان زندگی می کند و ۶۵ سال سن دارد گفت که او گمان می کرد احادیث پیامبر در مورد آخرالزمان تا قرن ها محقق نخواهد شد.

وی اضافه کرد: زمان به سرعت می گذرد. هیچ وقت گمان نمی کردم که با ظهور امام زمان هم عصر باشم. ما الان هر روز بر یقینم افزوده می شود که ایشان در چند سال آینده ظهور خواهند کرد.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار