خانه / مقالات / معماری / روستا / پروژه روستا – مغان (پاور)

پروژه روستا – مغان (پاور)

موقعیت جغرافیایی روستای مغان:

روستای مغان در محدوده حوزه نفوذ روستای ازغد قرار دارد
مغان همراه با روستای مایان علیا ، اردمه ، مایان سفلی ، تجر ، خانرود ، سربرج و بالندر از خدمات برتر روستای ازغد استفاده می نماید.

معنی لغوی روستا در برخی از منابع ، محل رویش گیاه یا رستنگاه گیاه ذکر شده که حاکی از نقشی است که روستا با وجود آب و زمین مناسب در رشد گیاهان زراعی و شکل گیری اقتصاد کشاورزی دارد.یکی از عوامل مهم متروک شدن بسیاری از روستاها در نواحی خشک ایران از میان رفتن منابع آب آنهاست.

دشت مشهد در حوزه آبریز رودخانه کشف رود و در شمال استان خراسان واقع شده است. این منطقه شامل دره کشف رود است که ناحیه کلات نادری نیز در شمال به آن اضافه می گردد.این دره از طرف غرب به منطقه قوچان و از شرق به ناحیه سرخس میپیوندد.دشت مشهد بین رشته کوهی که امتداد رشته کوه های البرز است قرار دارد. از شمال به رشته کوه هزار مسجد که مرز بین منطقه کلات نادر و مشهد است محدود شده و در جنوب به رشته کوه بینالود که حدفاصل دشت نیشابور و مشهد است منتهی می گردد.

قدیمی ترین رخساره شناخته شده در منطقه شیست و کوارتزیت پرکامبرین است که در حوالی معدن آق دربند واقع در شرق حوزه رخنمون دارد. رخساره های دوران اول شامل آهک ، دولومیت و شیل می باشد که در کوه های بینالود در جنوب حوزه بیرون زدگی دارد.

در این منطقه سنگ های آذرین درونی گسترش زیادی دارند که عبارتست از گرانیت ، گرانودیوریت ، پگماتیت دیوریت و گابرو.

 

پروژه روستای مغان در ۶۱ اسلاید آماده چاپ می باشد

دانلود

کلید واژه: پروژه, روستا, پروژه روستا, مغان, روستای مغان, روستای مغان مشهد, پروژه روستای مغان, موقعیت روستای مغان,مغان, روستای مغان,

درباره ی Zalzalak

Avatar of Zalzalak

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار