خانه / مقالات / معماری / روستا / پروژه روستای جاغرق (پاور)

پروژه روستای جاغرق (پاور)

 موقعیت جغرافیایی

روستای جاغرق از توابع دهستان طرقبه شهرستان مشهد می باشد . که در ۱۲ متری روستای حصار مرکز دهستان طرقبه،۷کیلومتری شهر طرقبه مرکز بخش طرقبه و ۱۵متری شهر مشهد مرکز شهرستان مشهد واقع شده است . از نظر موقعیت جغرافیایی ،روستای جاغرق در عرض جغرافیایی۹/۳۶ درجه شمالی و ۴۹/۵۷ درجه طول شرقی قرار دارد.

براساس بررسی های انجام شده و ازاطلاعات بدست آمده از مردم روستای جاغرق ،محدوده عرفی این روستا حدود ۲۵ کیلومتر مربع می باشد که از سمت شمال به جاده طرقبه –نغندر،از سمت غرب تا خط الرأس ارتفاعات بینالود ،از سمت جنوب تا خط الرأس ارتفاعات جنوبی و از سمت شرق روستای عنبران منتهی می شود.

توپوگرافی و زمین شناسایی

روستای جاغرق در دامنه های شمالی ارتفاعات بینالود در ارتفاعات ۱۵۰۰ متری از سطح دریاهای آزاد و در منطقه کوهستانی غرب مشهد در دره رودخانه جاغرق قرار دارد.

از نظر زمین شناسی روستای جاغرق درزون بینالود قرار دارد . که این زون دارای توالی سنگهای رسوبی دگرگونه و آتشفشانی است . کهن ترین آنها مربوط به دوره کامبرین و جوانترین آنها مربوط به آبرفتهای دوره کواترنری می باشد . در محل بستر استقرار روستای جاغرق و اراضی اطراف آن سازنده های سری مایان که جنس آنها فیلیت ،شیل ريالکوارتزیت و ماسه سنگ سبز تیره ماسه سنگ ،رسوبات دوران چهارم مشاهده می شود.

از نظر تکتونیک گسل های متعددی در اطراف روستا با جهت های متفاوت مشاهده می شود . که فعالیت این گسل ها می تواند اثر تخریبی زیادی در این منطقه داشته باشد که لازم است در فعالیتهای عمرانی مربوطه به این مهم توجه لازم به عمل آید

Related image

 

Image result for ‫جاغرق مشهد‬‎

 

Related image

دانلود

کلید واژه : روستا , جاغرق, روستای جاغرق, پروژه روستا, پروژه روستای جاغرق, طرح پروژه روستا,

درباره ی Zalzalak

Avatar of Zalzalak

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار