خانه / فناوری و اطلاعات / آموزش / ویرایش مقادیر یک سلول

ویرایش مقادیر یک سلول

ویرایش مقادیر یک سلول

فهرست اصلی

برای تغییر متن یک سلول کافی است آن سلول را انتخاب کرده و شروع به نوشتن نمایید با این کار متن قبلی بطور کامل حذف شده و متن جدید جایگزین می شود. اما اگر بخواهید فقط قسمتی از متن سلول را ویرایش نمایید این کار راه حل خوبی نیست. برای ویرایش قسمتی از متن سلول سه روش وجود دارد. برای ویرایش، بعد از انتخاب سلول مورد نظر کلید F2 را بفشارید و یا روی سلول دوبار(دابل)کلیک نمایید خواهید دید که متن سلول آماده ویرایش بوده و می توانید متنی را به آن اضافه یا حذف نمایید. با انتخاب هر سلول تمامی محتویات آن در قسمت Formula Bar نشان داده می شود و با کلیک در این قسمت می توانید آن را ویرایش نمایید. برای مثال به عبارت “تعداد دانشجویان” در سلول A1 عبارت “کلاس الف” را اضافه کنید.

تصویر ۱: ویرایش مقادیر سلول

همانطور که مشاهده می کنید فضای کافی در سلول A1 برای نمایش محتوا وجود ندارد و به نظر می رسد که قسمتی از متن در سلول B1 قرار دارد. برای رفع این مشکل نشانگر موس را روی خط بین دو ستون A و B قرار دهید و بعد از تغییر ظاهر نشانگر موس، کلیک چپ را گرفته و به سمت چپ بکشید و بعد از رسیدن به اندازه دلخواه آن را رها نمایید (تصویر ۲). به همین طریق می توانید بلندی سلول ها را تغییر دهید برای این کار نشانگر موس را روی خط بین دو ردیف (برای مثال) ۱ و ۲ قرار دهید و بعد از تغییر ظاهر موس بلندی سلول را تغییر دهید.

تصویر ۲: تغییر اندازه سلول
وسط چین کردن محتوای سلول

در مثال مورد بررسی برای وسط چین کردن متن و اعداد می بایست سلول های A1 تا A4 در حالت انتخاب باشند. برای این کار:

۱- نشانگر موس را در وسط سلول A1 قرار دهید.

۲- زمانی که نشانگر موس به صورت علامت باضافه سفید رنگ درآمد، کلیک چپ را نگه داشته و آن را تا سلولA4 بکشید.

۳- کلیک چپ موس را رها کنید.
با این کار سلول های A1 تا A4 به حالت انتخاب درآمده و رنگی متفاوت با دیگر سلول ها دارند. لذا هر تغییری انجام شود در تمامی این سلول ها اعمال می گردد. (تصویر۳)

تصویر ۳: انتخاب چند سلول

برای وسط چین کردن محتوای سلول های انتخابی در نوار ابزار و از قسمت HOME به بخش Alignment رفته و همانند تصویر ۴ حالت وسط چین افقی و عمودی را انتخاب نمایید. از ردیف بالا برای چیدمان عمودی (بالا، وسط، پایین)  و از ردیف دوم برای چیدمان افقی (راست، وسط، چپ) استفاده می شود.

اکسل ۲۰۰۷
اکسل ۲۰۱۰
اکسل ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶

تصویر ۴: ابزار وسط چین کردن محتوای سلول

همانند تصویر ۴ تنظیمات را اعمال نمایید. در نهایت نتیجه کار پس از وسط چین کردن به صورت تصویر ۵ خواهد بود.

تصویر ۵: وسط چین کردن محتوای سلول

نکته : با قرار دادن نشانگر موس بر روی هر یک از ابزارها، توضیحاتی (ScreenTip) در مورد عملکرد آن ابزار در کنار نشانگر موس نمایش داده می شود (تصویر ۶). همچنین می توانید این توضیحات را به صورت فارسیمشاهده نمایید. برای فارسی کردن توضیحات اینجا را ببینید.

تصویر ۶: ابزار وسط چین کردن محتوای سلول

در بخش بعدی با نحوه تغییر فونت، رنگ و .. سلول و محتوای آن  آشنا خواهیم شد.

درباره ی Zalzalak

Avatar of Zalzalak

همچنین ببینید

وارد کردن اعداد و متن در سلول ها

وارد کردن اعداد و متن در سلول ها فهرست اصلی برای وارد کردن متن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار