خانه / اخبار / واکنش تند کاندیدای افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به اظهارات زیدان

واکنش تند کاندیدای افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به اظهارات زیدان

زیدان لوپن

نامزد حزب راست‌گرای فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به اظهارات اخیر اسطوره فوتبال فرانسه واکنش تندی نشان داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، زین‌الدین زیدان، سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید اخیراً گفته که مارین لوپن، نامزد راست گرای افراطی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه گزینه خوبی برای اداره این کشور نیست. اظهارات اسطوره فوتبال فرانسه اما به مذاق لوپن خوش نیامده و او را وادار کرد که واکنش تند نشان دهد.

زیزو حتی در دوران بازیگری‌اش نقش مهمی در رویدادهای سیاسی فرانسه داشته است. حضور زیدان در تیم ملی فوتبال فرانسه در جام جهانی ۱۹۹۸ با وجود اصالت الجزایری‌اش اتفاقی بود که برای مردم فرانسه به نمادی از اتحاد، عدالت و موفقیت گروهی تبدیل شد و به همین دلیل بسیاری از مردم این کشور ممکن است تحت تأثیر گرایش‌های سیاسی او قرار بگیرند، چیزی که سبب شده است لوپن احساس خطر کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در واکنش به اظهارات اخیر سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید گفت: با توجه به درآمدی که زیدان دارد، من از چیزهایی که او گفته است تعجب نمی‌کنم. من تصور می‌کنم زیدان توانایی مالی فراوانی دارد و به همین دلیل می‌خواهد ماکرون (دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه) پیروز شود تا ثروتی که به لطف استعدادش جمع کرده است را حفظ کند.

این اولین باری نیست که زیزو از مواضع راست‌گراهای افراطی فرانسه انتقاد می‌کند. او سال ۲۰۰۲ نیز مواضع ژان ماری لوپن، پدر نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه انتقاد کرد و گفت:« افراطیون در این کشور به درد هیچ کسی نمی‌خورند.»

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار