خانه / اخبار / واکنش ترامپ به پیروزی مکرون در فرانسه

واکنش ترامپ به پیروزی مکرون در فرانسه

امانوئل مکرون

امانوئل مکرون
‘دونالد ترامپ’ رییس جمهوری امریکا، ‘ژان کلود یونکر’ رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و ‘اشتفن زایبرت’ رئیس دفتر ‘آنگلا مرکل’ صدراعظم آلمان در توئیتی پیروزی امانوئل مکرون نامزد میانه رو انتخابات فرانسه را تبریک گفتند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیروزی بزرگ روز یکشنبه امانوئل مکرون را در انتخابات فرانسه به وی تبریک گفت.
وی در پیامی توئیتی نوشت: ‘من بسیار منتظر همکاری با وی هستم’. وی در این پیام به مردم فرانسه و مکرون به خاطر این موفقیتش، تبریک گفت.
ترامپ در ادامه نوشت: ‘ما به مردم فرانسه و رئیس جمهوری منتخب به خاطر موفقیتش تبریک می گوییم. ما در انتظار همکاری با رئیس جمهوری جدید و ادامه همکاری هایمان با دولت فرانسه هستیم’.

دونالد ترامپ

تارنمای ‘دی ریپابلیک’ پیتر آلمایر هم نوشت : رئیس دفتر ‘آنگلا مرکل’ نیز در پیامی توئیتی پیروزی امانوئل مکرون را به وی تبریک گفت.
وی نوشت: ‘زنده باد فرانسه، زنده باد اروپا’. وی درباره نتیجه انتخابات در فرانسه افزود: این نتیجه ‘نشانه ای قوی برای ارزش های مشترکمان’بود.
رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز درباره پیروزی امانوئل مکرون گفت: پیروزی ایده های شما برای دفاع از اروپای قوی و مترقی و حفاظت از شهروندانی که شما رئیس جمهوری شان را به دست خواهید گرفت ، باعث خوشحالی است.
‘اشتفن زیلبرت’ سخنگوی دفتر مرکل نیز در توئیتی ضمن تبریک این پیروزی به امانوئل مکرون نوشت:’یک پیروزی برای اروپای قوی و متحد’ به دست آمد.
وزیر امور خارجه آلمان نیز قبل از شمارش آراء حمایت خود را از مکرون به خاطر تلاش هایش برای ایجاد مشاغل اعلام کرده بود.
برخی دیگر از مقام های اروپایی از جمله فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیام های تبریک به امانوئل مکرون رییس جمهوری منتخب فرانسه، بر معنای مثبت پیروزی مکرون برای اتحادیه اروپا تاکید کردند.
موگرینی در یک پیام توییتری با بیان این که ‘فرانسه سرمایه گذاری برای آینده را انتخاب کرد’، افزود: ‘ آماده برای کار با مکرون و احیای اتحادیه (اروپایی) خودمان هستیم. زنده باید فرانسه؛ زنده باد اروپا’
همچنین ‘الکساندر فان در بلن’ رییس جمهوری اتریش ضمن تبریک به مکرون ، پیروزی او را پیروزی برای اروپای قدرتمند دانست و نوشت: اروپا به فرانسه، و فرانسه به اروپا نیاز دارد.
با توجه به رشد گرایش های پوپولیستی و ملی گرایانه در اروپا و بخصوص همزمان با تنش های ناشی از ‘برگزیت’ ، این نگرانی در نزد برخی محافل سیاسی اروپا وجود داشت که با پیروزی مارین لوپن نامزد حزب راستگرای ‘جبهه ملی’ فرانسه ، پایه های همبستگی در اتحادیه اروپا بیش از پیش سست شود.
امانوئل ژان-میشل فردریک مکرون ، متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۷۷ پیش تر یک بانکدار و سرمایه گذار بود که بعدها توانست در عرصه سیاست نیز بدرخشد. مکرون در دانشگاه ‘پاریس نانتر’ فلسفه خواند و سپس در سال ۲۰۰۴ از مدرسه ملی اداری فارغ‌التحصیل شد. مکرون که از سال۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ عضو حزب سوسیالیست بود در سال ۲۰۱۴ در کابینه فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه به عنوان وزیر اقتصاد، صنعت و امور دیجیتال منصوب شد.
‘امانوئل مکرون’ نامزد مستقل ریاست جمهوری فرانسه با کسب۶۵٫۱درصد آراء در مقابل ‘مارین لوپن’ نامزد جبهه ملی در این انتخابات روز یکشنبه پیروز شد.

منبع: ایرنا

 

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار