خانه / اخبار / منبع فيزيكي افسردگي كشف شد

منبع فيزيكي افسردگي كشف شد

[ايرنا – ۱۵:۴۲]: يك گروه بين المللي از محققان ادعا مي كنند كه در جريان يك مطالعه جديد موفق به كشف منبع فيزيكي افسردگي شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش گروه علمي ايرنا از پايگاه اينترنتي ساينس ديلي، ريشه فيزيكي افسردگي به كمك تحقيقي كه توسط محققان دانشگاه ‘وارويك’ در انگليس و دانشگاه ‘فودان’ در چين انجام شد، شناخته شد.

اين مطالعه نشان مي دهد كه افسردگي بر قسمتي از مغز كه در سيستم غير پاداش دست دارد – قشر اوربيتوفرونتال جانبي – تاثير مي گذارد به طوري كه مبتلايان به اين بيماري احساس شكست و نااميدي مرتبط با دريافت نكردن پاداش دارند.

اين منطقه از مغز زماني فعال مي شود كه پاداشي دريافت نمي شود و با بخشي از مغز كه مسئول احساس فرد نسبت به خودش است، ارتباط دارد؛ بنابراين به طور بالقوه به افكاري از شكست شخصي و عزت نفس پايين منجر مي شود.

كاهش ارتباط ميان منطقه پاداش مغز در قسمت مياني قشر اوربيتوفرونتال و سيستم هاي حافظه اي مغز نيز در افسردگي دخيل است كه باعث مي شود مبتلايان به اين بيماري خاطرات خوش خود را به ياد نياورند. اين كشفيات جديد با دستيابي به عامل ريشه اي افسردگي، مي تواند موفقيتي در زمينه درمان افسردگي و كمك به افراد افسرده در نداشتن تمركز بر افكار منفي باشد.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار