خانه / فناوری و اطلاعات / مرده‌ها در شبكه فيس‌بوك زنده ‌مي‌مانند!

مرده‌ها در شبكه فيس‌بوك زنده ‌مي‌مانند!

آيا مرگ، پايان صفحه كاربران فيس‌بوك است؟ آيا بازماندگان فوت‌شدگان مي‌توانند درباره صفحه متوفي تصميم‌گيري كنند؟
ميليون‌ها پروفايل در فيس‌بوك وجود دارد كه صاحبان آنها فوت شده‌اند. فيس‌بوك اين صفحات را به صفحات يادبود تغيير مي‌دهد. اما اكنون يك مادر برزيلي مي‌خواهد با كمك حكم دادگاه صفحه يادبود دخترش را حذف كند.

بيش از ۳۰ ميليون پروفايل در فيس‌بوك به مرده‌ها تعلق دارد. اين آماري است كه سال گذشته در يكي از سايت‌هاي معتبر تكنولوژي اطلاعات اعلام شد.

در سايت Readwriteweb نوشته شده بود كه فيس‌بوك مدت‌ها براي آن‌دسته از اعضاي خود كه ديگر زنده نبودند راهكاري نداشت.

به گزارش ايتنا از دويچه وله، نداشتن راهكار معاني مختلفي مي‌توانست داشته باشد؛ از قرار گرفتن رمز عبور اين پروفايل‌ها در دسترس كسان ديگر حتي اعضاي خانواده گرفته، تا هك شدن آنها و نيز پيشنهاد دوستي با افراد مرده از طرف فيس‌بوك به ديگر افراد.

يكي از دلايلي كه فيس‌بوك نهايتا سعي كرد راهكاري بيابد، ميزان بالاي شكايتي بود كه از كاربران خود دريافت كرد.

كاربران از فيس‌بوك مي‌خواستند به روند پيغام فرستادن به آن‌ها مبني بر افزودن نام افراد فوت شده به ليست خود يا نوشتن چيزي در صفحه آن‌ها پايان دهد.

سال ۲۰۰۹ بود كه فيس‌‌بوك نهايتا اعلام كرد: «مي‌فهميم چقدر براي افراد سخت است كه مدام به آن‌ها كساني را يادآوري كنيم كه ديگر نيستند. به همين علت مهم است كه وقتي كسي فوت مي‌كند دوستان يا اعضاي خانواده او به فيس‌بوك پيغام دهند و درخواست كنند تا صفحه پروفايل به صفحه يادبود تغيير كند.”

ابداع صفحه يادبود راهكاري بود براي هرگونه مشكلي كه تا آن روز وجود داشت. صفحه يادبود قابليت جستجو ندارد، تنها دوستان ليست فرد متوفي به اين صفحه دسترسي دارند، اين صفحه قابل ورود با وارد كردن رمز ورود نيست. درباره اين صفحه به كسي پيشنهاد نمي‌شود كه “به دوستت چيزي بگو”، يا ” او را به ليست دوستانت اضافه كن”، كه از روش‌هاي رايج فيس‌بوك در كمك به شبكه‌سازي در اين وب‌سايت اجتماعي است.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

ویرایش مقادیر یک سلول

ویرایش مقادیر یک سلول فهرست اصلی برای تغییر متن یک سلول کافی است آن سلول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار