خانه / اخبار / ماریجوانا کلید درمان آلزایمر است

ماریجوانا کلید درمان آلزایمر است

همانطور که می دانید بیشتر از ۲۰ ایالت از ایالات امریکا مصرف پزشکی ماریجوآنا را قانونی اعلام کرده اند. طبق یافته های انجام شده این گیاه ممکن است کلید درمان بسیاری از بیماری ها مانند: گلاکوما (کوری تدریجی)، اضطراب، حملات صرع و حتی سرطان باشد. دانشمندان در تحقیقات اخیر خود متوجه شدند که این گیاه کلید درمان آلزایمر نیز می باشد چراکه می تواند با روند کاهش توانایی شناخت مبارزه کند.

به گفتۀ انجمن آلزایمر کمترین سنی که افراد به این بیماری دچار می شوند بین چهل و پنجاه سالگی است. این بیماری که نوعی جنون محسوب می شود با کاهش عملکرد مغز قابل شناسایی است. آلزایمر ممکن است با مشکلات کوچکی آغاز شود اما به تدریج همه چیز بدتر خواهد شد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید: راه طبیعی مقابله با آلزایمر را بشناسید

انجمن آلزایمر اعلام کرد: با گسترش این بیماری مغز با علایم جدی تری روبرو می شود. این علایم عبارتند از: دیس اورینتیشن (اختلال تشخیص موقعیت)، تغییر رفتار و حالت، از دست دادن هوشیاری درباره زمان، مکان و حوادث، سوءظن های نابجا درباره خانواده، دوستان و حتی پزشکان و پرستاران، از دست دادن بخش بزرگی از حافظه و به وجود آمدن مشکل در صحبت کردن، راه رفتن و بلعیدن.

آیا ماریجوآنا می تواند آلزایمر را درمان کند؟

علت بیماری آلزایمر انباشتگی پروتئین در سطح نرون هاست. با بالا رفتن سن پروتئین بتا آمیلوئید در مغز افزایش پیدا می کند. محققین انستیتوی the salk در آزمایشگاه cellular neurobiology بر این باورند که درون یاخته های بتا آمیلوئید در واکنش های التهابی ماده سمی را وارد مغز می کند که به مرگ سلول های مغزی منجر می شود. التهابات سلول های عصبی منجر به بروز آلزایمر در سنین پایین تر می شود. محققین دریافتند که شاهدانه می تواند روند این بیماری را بهبود بخشد.

در نت نوشت بخوانید : با این نوشیدنی میتوانید ۸۶% خطر ابتلا به آلزایمر را در را در خود کاهش دهید!

کانابینوئیدها شامل مواد روانگردان THC و غیر روانگردان CBD می باشد که از مغز محافظت می کند. آنها بتاآمیلوئید را برطرف کرده و واکنش التهابی را مسدود می کند. محققین اعلام کردند: تنها از طریق گیرنده های کاببینوئید و کاسپاز و مهارکنننده های ۵_LOX می توان از مرگ سلول جلوگیری کرد.

انستیتوی Biomolecular Chemistry مطالعات قبلی خود درباره گیرنده های شاهدانه را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که آندوکانابینوئیدها ارائه دهندۀ واکنش انطباقی درونی هستند که باعث خنثی کردن فعالیت نوروشیمی و التهابی حاصل از هایپراکتیویتی (بیش فعالی) پروتئین تائو و آمیلوئید بتا است.
این تحقیق ممکن است که مسیر جدیدی برای مقابله با آلزایمر پیش روی ما قرار دهد.

 

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار