خانه / قانون جذب / قانون جذب توهمی خطرناک است

قانون جذب توهمی خطرناک است

قانون جذب توهمی خطرناک است

یکی از بزرگترین ارابه هایی که در میان جامعه خود-یاوری در طول سال ها به جریان افتاده، قانون جذب (Law of Attraction) است . این قانون ادعا می کند شما هر آنچه که به آن بیندیشید را به زندگی تان جذب می کنید. پیش از اینکه دلیل اعتقاد نداشتنم به قانون جذب و مفید نبودن آن را توضیح دهم اجازه دهید این قانون را از برخی مفاهیم خود-یاوری مرتبط اما متفاوت که در واقع تاثیر گذارند، متمایز کنم.

۱٫  تفکر مثبت

شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهند برخورداری از یک چهارچوب ذهنی مثبت، خوش بینانه و قابل انجام نسبت به یک رویکرد منفی و بدبینانه، در اکثر شرایط به نتایج بسیار بهتری منجر می شود. مطالعات نشان می دهد که متفکران مثبت به طور کلی بهتر عمل می کنند، عمر طولانی تری دارند و از متفکران منفی سالم تر و شاد ترند.

۲٫ تمرکز، تعیین هدف و برنامه ریزی.

در داشتن تمرکز روشن در مورد آنچه می خواهید بدست آورید، و در تعیین اهداف، در اندازه گیری پیشرفت در مقابل این هدف و در مد نظر داشتن اقدامات اصلاحی در زمان قصور، مزایای بسیاری وجود دارد. بسیاری از افراد موفق روز خود را با داشتن یک طرح عملی پایه ریزی می کنند که بر اساس آن عمل می کنند.

۳٫  تجسم.

تجسم یک عمل موفق به شما کمک می کند تا به آن دست یابید. اگر نگران سخنرانی کردن هستید آنگاه تجسم خود در حال ارائه عملکردی پر انرژی و با اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا دقیقا آن را اجرا کنید. تجسم یک ضربه عالی قوس دار در بازی گلف یا یک ضربه پس دستی عالی در بازی تنیس به تکمیل شدن آموزش و تمرین شما کمک می کند.

۴٫  خود باوری.

اکثر افراد موفق خود باوری بسیار زیادی دارند. آنها می دانند که چیز خاصی برای ارائه کردن دارند و می توانند چیزهای بسیار خوبی را بدست آورند. آنها از این خودباوری بعنوان پایه ای استفاده می کنند که بتوانند طرح ها، آموخته ها، پیشرفت ها و اقداماتی که منجر به موفقیت می شوند را بر آن بنا کنند.

۵٫  نگرش قدر شناسی.

بسیاری از ما برای چیزهای بسیاری باید شکرگذار باشیم. سپاسگزاری از نعمت ها و شکرگذار بودن به ما کمک می کند تا مشکلات را طوری دیگر ببینیم و قالب ذهنی مثبتی را ایجاد کنیم.

بنابراین با لیست کردن نیایش های خود-یاوری که در واقع عمل می کنند بیایید به سمت ایده ای بزرگتر پیش برویم. قانون جذب که رندا بایرن (Rhonda Byrne) و باب پراکتور (Bob Proctor) و پیروان آنها در کتاب پر فروش خود یعنی راز آن را به طور تفصیلی شرح دادند، ادعا می کند که تمام آنچه شما نیاز دارید فکر کردن در مورد چیزهایی است که در زندگی می خواهید و ‘عالم هستی’ آن را به وفور عرضه خواهد کرد، چه مثبت باشند و چه منفی. بنابراین اگر به پول فکر کنید پول دریافت می کنید. اگر به بدهی های خود تمرکز کنید، مقروض می مانید. اگر به لاغر شدن فکر کنید لاغر می شوید در حالی که اگر مدام نگران این باشید که چقدر چاق هستید، چاق خواهید ماند. متاسفانه برای حامیان این ‘قانون’، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که از آن حمایت کنند. حکایات بسیاری از افرادی وجود دارد که معتقدند این قانون برای آنها عمل کرده است، اما برای هر یک از این داستان ها توضیحات احتمالی دیگری نیز وجود دارد. هیچ کس آزمایشی کنترل شده انجام نداده است که نشان دهد این قانون عمل می کند.

بعلاوه این قانون در مقابل برخی مشکلات واقعی قرار می گیرد. چه می شود اگر افراد بسیاری پیشرفت یا ترفیع مشابهی را با هم بخواهند و دیوانه وار به آن فکر کنند؟ چطور می شود همه آنها به یک پست و مقام برسند. این قانون بیان می کند که همه مشکلات در زندگی از تفکر اشتباه ناشی می شوند. بنابراین به نظر می رسد کودکی که مورد آزار قرار گرفته، یک قربانی تجاوز به عنف یا یک زندانی در اردوگاه کار اجباری، به نحوی مورد سرزنش قرار می گیرند زیرا آنها افکار منفی در سر داشتند. این مسئله برای قربانیان توهین آمیز می باشد و با عقل سلیم در تضاد است.

براساس قانون جذب اگر من بخواهم در بازی های المپیک مدال طلایی که در ۱۰۰ متری من قرار دارد را ببرم و یا رئیس جمهور ایالات متحده بشوم و یا بخواهم جنیفر لوپز دوست دخترم شود آنوقت تمام کاری که باید بکنم فکر کردن به هدفم است و آن به سمت من خواهد آمد. اگر درمانی برای سرطان می خواهیم آنوقت باید هزینه کردن بر تحقیقات را متوقف کنیم و در عوض فقط به آن فکر کنیم.

جذابیت قانون جذب در طرح و معرفی سست کننده ی آن نهفته است. شما برای وزن کم کردن یا پول دار شدن به سخت کار کردن و نظم نیازی ندارید – می توانید این کار را با فکر کردن انجام دهید. متاسفانه این واقعیت ندارد. قانون جذب توهمی خطرناک است. به این خاطر که افراد را به سمت این ایده گمراه می کند که تجسم به تنهایی و بدون عمل،کار خواهد کرد.

برای موفق شدن در زندگی شما به چیزهایی مانند استعداد، سعی و کوشش، پشتکار، مهارت ، سخت کوشی و شاید کمی شانس نیاز دارید. شما می توانید به چیزهای بسیار خوبی دست یابید. – اما برای انجام این کار بایستی بسیار بیشتر از فکر کردن در باره آن، عمل کنید.

 

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار