خانه / اخبار / حوادث / عامل انسانی همچنان در صدر تصادفات

عامل انسانی همچنان در صدر تصادفات

عامل انسانی همچنان در صدر تصادفات

رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: امسال چهارمین سال پیاپی است که با کاهش تصادفات جاده ای روبه رو شدیم اما همچنان عامل انسانی در صدر تصادفات جاده ای قرار دارد.

سرهنگ محمد حسین حمیدی گفت: امسال با وجود شرایط جوی متفاوت در تمام استان ها، شاهد افزایش سفرهای نوروزی بوده ایم به رغم این که پلیس در محورهای مواصلاتی کشور هشدارهای لازم در زمینه طغیان رودخانه، ریزش سنگ و لغزندگی جاده ها را اعلام کرده بود سفرهای نوروزی افزایش یافت.

عامل انسانی همچنان در صدر تصادفات

وی ادامه داد: امسال چهارمین سال پیاپی است که با کاهش تصادفات جاده ای روبه رو شدیم اما همچنان عامل انسانی در صدر تصادفات جاده ای قرار دارد.

رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: خستگی و خواب آلودگی عامل ۴۰ درصد تصادفات بوده که منجر به خروج خودرو از جاده، واژگونی، انحراف به چپ و برخورد با خودروهای روبه رو شده است.

سرهنگ حمیدی اضافه کرد: سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ به ویژه در جاده های دو طرفه ۳۰ درصد تصادفات را به خود اختصاص داد.

به گفته وی، ۷۰ درصد عامل تصادفات همچنان انسانی است که در شرایطی اتفاق افتاده که در جاده ها مه گرفتگی، لغزندگی و کاهش دید اعلام شده بود.

وی با اشاره به وقوع تصادفات زنجیره ای در استان های البرز، قزوین، تهران ـ قم، و مشهد تصریح کرد: با تمام این موارد در مجموع شهروندان بهتر رانندگی کرده و شرایط از سال های گذشته بهتر بوده است.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

اعدامی بخشیده شده دوباره آدم کشت +عکس

اتاق خبر ۲۴: ۱۹ اردیبهشت امسال یکی ازمسئولان بیمارستان ضیائیان در تماس با کلانتری ابوذر از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار