خانه / آشپزی و تغذیه / انواع نان / طرز تهیه نان فرانسوی

طرز تهیه نان فرانسوی

طرز تهیه نان فرانسوی

طرز تهیه نان فرانسوی
مواد لازم•    ۶ پیمانه آرد کامل
•    خمیر مایع
•    ۱٫۵ قاشق چایخوری نمک
•    دو پیمانه آب ولرم
•    نشاسته ذرت
•    یک عدد سفده تخم مرغ، همزده
•    یک قاشق غذاخوری آبطرز تهیه

۱٫ در یک کاسه بزرگ، دو پیمانه آرد، خمیر مایع و نمک را با هم مخلوط کنید و خوب بهم بزنید. آب ولرم را اضافه کنید و هم بزنید. آنها را با همزن برقی به مدت ۳۰ ثانیه با سرعت متوسط خوب مخلوط کنید. سپس سه دقیقه با سرعت زیاد هم بزنید. اگر آرد بیشتر نیاز است، با کمک قاشق چوبی  به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید.

۲٫ خمیر را روی سطح صاف بگذارید و خوب ورز دهید تا حالت کشسانی داشته باشند و به دست نچسبد. ۸ تا ۱۰ دقیقه ورز دادن کافی است. خمیر را به شکل توپ در بیاورید و داخل کاسه چربی بگذارید. روی آن را با یک کیسه بپوشانید و در جای گرم نگه دارید.

۳٫ خمیر را روی سطح صاف بگذارید و به شکل استوانه شکل دهید. سپس از وسط نصف کنید و دوباره ده دقیقه دیگر بگذارید در مکانی گرم بماند تا حجم آن دوبرابر شود.

۴٫ خمیر را به شکل مستطیل باز کنید. آنها را از یک طرف بپیچید تا به سر دیگر برسد. دو انتهای خمیر را محکم به سمت داخل جمع کنید. در یک کاسه کوچک، سفیده تخم مرغ و آب را با هم مخلوط کنید و روی رول ها نان بمالید. حدود ۳۵ تا ۴۵ دقیقه نام ها را کنار بگذارید تا دوباره پف کنند و حجمشان دوبرابر شود.

۵٫ فر را با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایتاز قبل روشن کنید. با کمک چاقوی تیز، چند برش روی سطح نان ها ایجاد کنید و آنها را به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر قرار دهید. آنها را از فر خارج کنید و دوباره از مخلوط تخم مرغ و آب روی آنها بمالید و دوباره به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر بگذارید. در این مرحله نان ها باید پوک و ترد شده باشند. آنها را روی توری فر خنک کنید.

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

طرز تهیه ی نان زعتر (نان لبنانی)

طرز تهیه ی نان زعتر (نان لبنانی)                 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار