خانه / فناوری و اطلاعات / آموزش / سطرها و ستون ها در اکسل

سطرها و ستون ها در اکسل

سطرها و ستون ها در اکسل

فهرست اصلی

صفحات گسترده (Spreadsheets) اکسل  به صورت شبکه هایی (Grid ) متشکل از سطر ها (Row) و ستون ها (Column) هستند. هر حروف انگلیسی بالای این صفحه نشان دهنده یک ستون است. برای انتخاب هر ستون کافی است بر روی این حروف کلیک نمایید. در تصویر ۱ ستون C انتخاب شده است.

تصویر ۱: انتخاب ستون در اکسل

هریک از شماره هایی که در سمت چپ(یا راست) این شبکه قرار دارند بیانگر یک سطر است. برای انتخاب هر سطر نیز کافی است بر روی شماره مورد نظر کلیک نمایید. در تصویر ۲ سطر ۳ انتخاب شده است.

تصویر ۲ : انتخاب سطر در اکسل

حداکثر ۱۶,۳۸۴  ستون و ۱,۰۴۸,۵۷۶ سطر در اکسل وجود دارد. البته هرگز به این مقدار سطر و ستون نیاز پیدا نخواهید کرد.

در تمام کارهایی که با اکسل انجام می دهیم با سلول (Cell) سرکار داریم. هر سلول از ترکیب  یک حرف انگلیسی با یک عدد نشان داده می شود. مثلا با ترکیب ستون D با ردیف ۶ سلول D6 تعیین می گردد. در تصویر ۳ سلول B3 (یعنی سلولی که در ستون B و ردیف ۳  قرار دارد) انتخاب شده است. سلولی که روی آن کلیک می شود دارای حاشیه پر رنگ سبز/سیاه بوده که  نشان دهند فعال بودن سلول است و می توان در این سلول اعداد یا حروفی را وارد کرد. همچنین شماره سطر و ستون سلولی که درحالت انتخاب است در بالای صفحه نشان داده می شود.

تصویر ۳: انتخاب سلول در اکسل

برای انتخاب سلول دیگر نیز کافی است بر روی آن کلیک نمایید و یا اینکه از کلیدهای مکان نما بر روی صفحه کلید برای جابجایی سلول انتخابی استفاده کنید.

در بخش بعدی با نحوه وارد کردن متن و اعداد در سلول ها آشنا خواهیم شد.

درباره ی Zalzalak

Avatar of Zalzalak

همچنین ببینید

وارد کردن اعداد و متن در سلول ها

وارد کردن اعداد و متن در سلول ها فهرست اصلی برای وارد کردن متن و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار