خانه / فناوری و اطلاعات / سرقت اطلاعات با حسگرهای نوری

سرقت اطلاعات با حسگرهای نوری

سرقت اطلاعات با حسگرهای نوری

اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات,حسگرهای نوری
محققان امنیتی روش جدید و عجیبی را برای سرقت اطلاعات مرورگرهای اینترنتی یافته‌اند که مستلزم استفاده از حسگرهای نور محیطی است.

سرپوش دیجیتالی – در حالی که اکثر هکرها برای نفوذ به مرورگرهای اینترنتی از آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری و حفره‌های موجود در کدنویسی این مرورگرها استفاده می‌کنند، این روش خلاقانه و بی‌سابقه مورد توجه کارشناسان امنیتی قرار گرفته است. ریشه استفاده از این روش آن است که رایانه‌های شخصی، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند ما مجهز به حسگرهایی هستند که اطلاعات را از محیط اطراف دریافت کرده و از آنها برای افزایش کارآیی خود استفاده می‌کنند.

 

محققان می‌گویند می‌توان از یکی از این حسگرها که برای دریافت اطلاعات در مورد میزان نور موجود در محیط به کار می‌رود، برای سرقت اطلاعات حساس بهره برد. حسگرهای یاد شده نور نمایشگر را بر مبنای میزان نور محیط اطراف تنظیم می‌کنند و دقت آنها تا به آن اندازه است که می‌توانند نور نمایشگر را با حساسیت زیادی کاهش یا افزایش دهند.

 

حال هکرها توانسته‌اند اطلاعات مربوط به میزان نور و رنگ‌های به نمایش درآمده در نمایشگر را از این حسگرها سرقت کنند و همین اطلاعات به مبنایی برای هک شدن داده‌های موجود در مرورگرها مبدل شده است.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

ویرایش مقادیر یک سلول

ویرایش مقادیر یک سلول فهرست اصلی برای تغییر متن یک سلول کافی است آن سلول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار