خانه / گردشگری / مکانهای تاریخی و تفریحی جهان / زندان مخوف؛ جاذبه جدید گردشگری هلند

زندان مخوف؛ جاذبه جدید گردشگری هلند

زندان مخوف؛ جاذبه جدید گردشگری هلند

خبرگزاری فارس: زندان مخوف؛ جاذبه جدید گردشگری هلند

یک زندان مخوف در هلند که به یک هتل مجلل تبدیل شده، در سال‌های اخیر به جاذبه جدید گردشگری این کشور تبدیل شده است.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، زندان مخوف «هت آریستوس» که به ۱۵۰ مدت سال مخوف‌ترین زندان هلند به شمار می رفت و در حال حاضر یک هتل لوکس  به شمار می رود، در سالهای اخیر به جاذبه جدید گردشگری این کشور تبدیل شده است.

این زندان طی بیش از یک قرن محل نگهداری خطرناکترین مجرمین هلند و اروپا بود و هیچ زندانی نتوانست از آن فرار کند تا اینکه در سال ۲۰۰۷ تعطیل شده و از سال ۲۰۱۱ به یک هتل لوکس تبدیل شد.

زندان هت آریستوس در حال حاضر به امکاناتی از جمله از ۲۴ اتاق شیک با بهترین امکانات، ۱۲ سوئیت رویال با هزینه اقامت شبی ۱۱۰۰ یورو، استخر، سالن بدنسازی و سونا مجهز شده و اکنون به زندانی تبدیل شده که هیچکس دوست ندارد از آن فرار کند.

هلند با شهرهایی با آبراه‌های زیبا، آسیابهای بادی، پارکهای ملی و جنگلهای انبوه در حال حاضر یکی از مقاصد برتر گردشگری جهان بوده و به دلیل اینکه بیشتر قسمتهای این کشور در سطح دریا یا پایین‌تر از سطح دریا قرار دارند. مناظر و چشم اندازهای زیبای زیادی در هلند وجود دارند که هرکدام یک جاذبه گردشگری به شمار می روند.

از جاذبه های گردشگری هلند که به کشور گل شهرت دارد می توان به پارک ملی «هوخه ویلوه»، شهر تاریخی «اوترخت»، باغهای «کوکنهوف»، دهکده تاریخی «کیندردیک» با ۱۹ آسیاب بادی از قرون وسطی،  پارک ملی «بیس بوسخ»، دریاچه «ایسومیر» و جزایر زیبای «فریزیان» که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو نیز به ثبت رسیده، اشاره کرد.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

ابوظبی | سفر به شهر ثروت

به این شهر خوب نگاه کنین. اینجا شهریه که مثل طلا برق می زنه. شهری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار