خانه / اخبار / زمان ازسرگیری مذاکرات صلح سوریه اعلام شد

زمان ازسرگیری مذاکرات صلح سوریه اعلام شد

.

.
نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از برگزاری دور بعدی گفتگوهای صلح سوریه در ژنو در ماه ژوئن (خرداد-تیر) خبر داد.

العالم – سوریه

به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک، استفان دی میستورا در نشست روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل برای ارایه گزارش خود درباره نتایج دور ششم مذاکرات صلح سوری – سوری که روز جمعه در ژنو به پایان رسید، گفت: درباره امکان تشکیل دور هفتم مذاکرات صلح سوریه در ژنو در ژوئن آینده اطمینان کامل دارم.

دی میستورا در گزارش خود به شورای امنیت گفت: همه طرفهای حاضر در دور ششم گفتگوها در ژنو با پیشنهاد سازمان ملل برای تشکیل دور هفتم گفتگوها موافقت کردند و امیدواریم دور آینده گفتگوهای صلح سوریه برای پایان دادن به بحران این کشور در ماه ژوئن برگزار شود.

دور ششم گفتگوهای صلح سوریه با نظارت سازمان ملل جمعه گذشته و بدون حصول پیشرفت واقعی بین طرفهای درگیر به پایان رسید.

در این دور از گفتگوها نمایندگان دولت سوریه به ریاست بشار جعفری نماینده دایم این کشور در سازمان ملل و هیئت عالی معارضان سوریه برای گفتگوهای صلح به مدت چهار روز به صورت غیر مستقیم باهم گفتگو کردند.

تنها پیشرفت ملموس در این دور از مذاکرات، گفتگوهای مجزا بین نمایندگان سازمان ملل متحد با کارشناسان دولت سوریه و معارضان این کشور درباره مسایل حقوقی و قانون اساسی جدید سوریه بود.

استفان دی میستورا تاکید کرد: “ برای اولین بار توانستیم همه طرفهای درگیر در سوریه را متقاعد کنیم تا در سطح کارشناسان خود درباره موضوعات این کشور گفتگو کنند و این مرحله جدیدی از ورود به گفتگوهای واقعی بین طرفین است. “

وی تاکید کرد  “ بارها اعلام کردم  نشست ها در سطح کارشناسان جایگزین گفتگوهای رسمی بین نمایندگان دولت سوریه و معارضان نخواهد بود و سازمان ملل نمی خواهد قانون اساسی جدید سوریه در ژنو تدوین شود. “

دی میستورا گفت سازمان ملل فقط می کوشد شرایط و مقدمات لازم را برای خود سوری ها فراهم کند تا در این باره تصمیم گیری کنند.

 

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار