خانه / گردشگری / مکان های تاریخی تفریحی ایران / روستاهای ییلاقی مشهد و عکس

روستاهای ییلاقی مشهد و عکس

روستاهای ییلاقی مشهد و عکس

روستاهای ییلاقی مشهد

 

از مهم ترین تفریحات مشهد ، روستاهای ییلاقی مشهد است . طبیعت بکر روستاهای مشهد ، در جذب گردشگران نقش مهمی دارد . این روستاها در اطراف مشهد و اکثرا با مسافتی کوتاه از شهر قرار دارند . در تور مشهد می توانید قسمتی از وقت خود را به لذت از طبیعت زیبای مشهد اختصاص دهید .

 

مشهد

مشهد

 

مشهد

مشهد

 

 

روستای آندروخ مشهد

yy-turkeythmb

 

روستای آندروخ مشهد یکی از تفرجگاه ها و پایگاه های ورزشی، ویژه کوهنوردان و صخره نوردان اطراف مشهد است. دره آندروخ با دیوار های سنگی احاطه شده و دارای غاری با دهانه بزرگ است. آدرس: روستایی خوش آب و هوا از حومه تبادکان که در ۳۳ کیلومتری شمال شرقی مشهد و در مسیر کلات نادری واقع شده است. و از جاهای تفریحی مشهد محسوب می شود .

 

روستای آندروخ مشهد

روستای آندروخ مشهد

 

روستای جاغرق مشهد

y-turkeythmb  امتداد روستای جاغرق مشهد به مناطق دیگر از جمله عنبران، طرقدر، کردینه، تغاره و شاندیز محدود می‌شود. بنا به قولی قدمت این روستا به پیش از اسلام می‌رسد. آب و هوای آن معتدل کوهستانی است که وجود باغات میوه و ارتفاعات و دره‌های پوشیده از گیاه و چشم‌اندازهای زیبا و جذابیت خاصی به این دره ییلاقی بخشیده است. روستای جاغرق علاوه بر رودخانه فصلی دارای چندین رشته قنات و یک چشمه و آبشارهای متعدد است که در حاشیه آن رستوران‌هایی برای استراحت گردشگران ایجاد شده است. ارتفاع این منطقه از سطح دریا ۱۵۰۰ متر می‌باشد و بلندی‌های آن مناسب صعود برای تیم‌های کوهنوردی است.آدرس: این نقطه ییلاقی در فاصله حدود ۷ کیلومتری جنوب باختری طرقبه واقع شده است.

 

روستای جاغرق مشهد

روستای جاغرق مشهد

 

روستای ییلاقی حصار مشهد

yyy-turkeythmb روستای ییلاقی حصار مشهد  دارای باغ های وسیع پرمیوه و آب و هوای معتدل در تابستان و دره های سرسبز و فضای طبیعی مصفا با چشم اندازهای زیبا می باشد.آدرس: روستای حصار در مسیر طرقبه و در سه کیلومتری آن واقع شده است این روستا یکی از زیباترین اماکن ییلاقی مشهد به شمار می آید .

روستای ییلاقی حصار مشهد

روستای ییلاقی حصار مشهد

 

روستای عنبران مشهد

yyyy-turkeythmb روستای عنبران مشهد واقع در یک کیلومتری طرقبه که مناظر سرسبز و پوشش گیاهی مطلوب آن باعث خوشبو شدن این روستای زیبا گردیده و سبب نامگذاری این منطقه موسوم به عنبران شده است. مراکز پذیرایی حاشیه راه، باغات و چشم‌اندازهای طبیعی و سایه‌های دلنواز و اطراقگا‌ه‌های خانوادگی از مزیت‌های عنبران به شمار می‌آید.آدرس: واقع در یک کیلومتری طرقبه.

روستای عنبران مشهد

روستای عنبران مشهد

 

روستای نغندر مشهد

y-turkeythmb  روستای نغندر مشهد منطقه‌ای است ییلاقی و سرسبز در میان دره محصور میان کوه‌ها که در ۱۰ کیلومتری طرقبه واقع شده است و به دلیل دارا بودن اقلیم مطبوع و آب و هوای مناسب محل استراحت خانواده‌های علاقه‌مند به گردشگری طبیعت است. در ارتفاعات این روستا نیز بقایای قلعه‌ای کهن به چشم می‌خورد.آدرس: ۱۰ کیلومتری طرقبه

روستای نغندر مشهد

روستای نغندر مشهد

 

روستای کوهپایه ای کنگ مشهد

yy-turkeythmb  کنگ یکی از مناطق ییلاقی و روستایی طرقبه است که به دلیل نوع استقرار سکونتگاه‌های آن بر روی کوهپایه شبیه به ماسوله می‌باشد و در دامنه‌های شمال‌شرقی ارتفاعات بینالود، در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است به دلیل وجود بلندی‌های چشم‌نواز همواره مورد توجه علاقه‌مندان و گردشگران است. پوشش گیاهی دره مجاور به این مکان زیبایی خاصی بخشیده و بیشتر باغات نیز در زمین‌های شیبدار روستای کوهپایه ای کنگ مشهد ایجاد شده که با رودخانه‌ها و چشمه‌سارها سیراب می‌شود. ایجاد خانه‌های پلکانی از ویژگی‌های این روستای کوهپایه‌ای است.آدرس: این منطقه در ۱۶۶ کیلومتری طرقبه قرار دارد .

 

روستای کوهپایه ای کنگ مشهد

روستای کوهپایه ای کنگ مشهد

روستای سر آسیاب مشهد

yyy-turkeythmb روستای سر آسیاب مشهد در ۵کیلومتری شهر شاندیز واقع گردیده و از شمال به اراضی لنگر از توابع ویرانی، از جنوب به روستای ارچنگ و همچنین از سمت شرق به پشته نغندر و از غرب به جاده شاندیز و اراضی قرقی محدود می شود که به دلیل قرابت با ارتفاعات زشک و استقرار در مسیر رودخانه از آب و هوای بسیار معتدل و اقلیمی مطبوع برخوردار است و به این ترتیب یکی از مناطق ییلاقی محور گردشگری مشهد- شاندیز محسوب می شود.

 

روستای سر آسیاب مشهد

روستای سر آسیاب مشهد

روستای تجر مشهد

yyyy-turkeythmb  تجر روستایی است ییلاقی وخوش آب وهوا دراستان خراسان رضوی و۲۷ کیلومتری جنوب غربیمشهد مقدس.این روستاجزء بخش طرقبه واز توابع مشهد می باشد.

روستای تجر مشهد

روستای تجر مشهد

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

آبشارهای شوشتر ( سیکاها )

آبشارهای شوشتر ( سیکاها ) آبشارهاي شوشتر(سيکاها) شوشتر در موقعیت جغرافیایی E4851 N3202 در استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار