خانه / اخبار / حوادث / رشد ۴۳ درصدی کشف مواد مخدر در آستارا / الزام ایجاد قرنطینه در ایست بازرسی قلعه

رشد ۴۳ درصدی کشف مواد مخدر در آستارا / الزام ایجاد قرنطینه در ایست بازرسی قلعه

رشد ۴۳ درصدی کشف مواد مخدر در آستارا / الزام ایجاد قرنطینه در ایست بازرسی قلعه

دهکده گردشگری حیران در مسیر آستارا-اردبیل ساخته شده بود.

فرمانده انتظامی بندر مرزی آستارا از رشد ۴۳ درصدی کشف مواد مخدر در این شهرستان در سال ۱۳۹۵ نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۴ خبر داد.

سرهنگ رسول عزیزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای در گروی امنیت آن جامعه است و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی با حضور فعالانه و دلسوزانه، حافظ نظم و امنیت و مظهر اقتدار ملت است.

وی با تأکید بر اینکه پرسنل این نیرو توانسته است با درایت و جان فشانی گام های بلندی را در تأمین امنیت و آرامش امروز ملت ایران بردارد، ادامه داد: در سال ۱۳۹۵ نیروی انتظامی شهرستان مرزی و بندری آستارا فعالیت و اقدام های مطلوبی را در ایجاد امنیت انجام داده است که در مقایسه آن با سال ۱۳۹۴ شاهد افزایش کشفیات در بخش های مختلفی از قبیل سرقت و قاچاق هستیم.

سرهنگ عزیزی کاهش ۴ درصدی انجام سرقت در سال گذشته را نتیجه تلاش پرسنل و محدود کردن عرصه ها برای سارقان برشمرد و افزود: در بحث کشف سرقت نیز شاهد افزایش ۳ درصدی در سطح شهرستان بودیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود به افزایش ۴۳ درصدی کشف مواد مخدر اشاره کرد و یادآور شد: در کشف سیگار قاچاق رشدی ۱۱۹ درصدی را داشته ایم.

وی افزایش ۷۴ درصدی کشف مواد محترقه و آتش زا را تضمین کننده سلامت فرزندان این مرز و بوم عنوان کرد و در خصوص وضعیت تصادفات در معابر درون شهری و برون شهری شهرستان تصریح کرد: در تصادفات درون شهری، در بحث خسارت ۳۵ درصد کاهش، در بحث جرحی ۱۴ درصد افزایش و در بحث فوتی ۶۰ درصد کاهش را داشته ایم و در تصادفات برون شهری در بحث خسارتی ۱۰۸ درصد افزایش، جرحی ۸ درصد افزایش و فوتی ۴۸ درصد کاهش را ثبت کرده‌ایم.

فرمانده انتظامی آستارا در ادامه به چگونگی قاچاق کالا از مبادی ورودی شهرستان اشاره کرد و توضیح داد: یکی از مسائلی که به صورت خاموش و پنهان در حال افزایش است، ورود کالاها و اقلام قاچاق و غیراستاندارد و غیربهداشتی از ورودی ایست بازرسی قلعه و مبادی استان های شمال غرب کشور به شهرستان آستارا و استان گیلان است.

وی ضمن تأکید بر اینکه، ورود گوشت های آلوده از این ورودی به شهرستان در اسفند ماه ۱۳۹۵، زنگ خطری مهم است، اذعان کرد: دستگاه های ذیربط باید همکاری لازم را برای راه اندازی مجدد قرنطینه در این منطقه داشته باشند.

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

اعدامی بخشیده شده دوباره آدم کشت +عکس

اتاق خبر ۲۴: ۱۹ اردیبهشت امسال یکی ازمسئولان بیمارستان ضیائیان در تماس با کلانتری ابوذر از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار