خانه / مقالات / معماری / پایان نامه / دانشنامه موزه مهد کودک (word)

دانشنامه موزه مهد کودک (word)

دانشنامه موزه مهد کودک (word)

چکیده:

هدف از طراحی معماری ایجاد محیط هایی است که انسان به آن ها نیاز داشته باشد و این محیط ها موجب رشد و ارتقاء او نیز باشد. با توجه به مطالعات روانشناختی بیشترین قشر تأثیرپذیر این جامعه انسانی کودکان آن است.

تربیت (هوشی- حسی) کودک شرط و لازمه جایگیریش در جهان است و فقدان این تربیت غالبا موجب ایستایی و حالت و انفعال تأثیرپذیری است که در جوانان امروزی مشاهده می کنیم. این حقیقت خاصه در مورد کودکانی که بیش از پیش در شهرهای بزرگ زندگی می کند و تنها از دریچه تلویزیون دنیا را می بینند و می شناسند مصداق می یابد. اگر فردی در دوران کودکی از آموزش خلاق برخوردار نباشد، در استفاده مناسب از آموزش های عالی با مشکل روبرو خواهد شد. بنابراین باید بدانیم معماری چگونه به جهان کودکان که در آن زندگی می کند پیوند خورده تا بتوانیم فضایی خلق کنیم، با توجه به نیازهای آن ها تا بستری باشد برای رشد و شکوفایی خلاقیت ها و استعدادهای کودکان. فضای خالی بین مدرسه و خانه هیچ نهادی به طور مشخص به عهده نگرفته این فضای خالی شامل: اوقات فراغت کودکان و به خصوص فضای تعطیلی مدارس که تقریبا سه ماه تابستان شامل آن است.

فهرست دانشنامه

دانلود دانشنامه 

کلید واژه: کودک, شناخت کودک, رفتار کودک, روانشناسی کودک, خیال پردازی کودک, موزه, انواع موزه, درباره موزه, موزه کودک, ذهنی مرکب, کاخ موزه ها , پارک موزه ها , اهداف موزه کودک ,موزه های علمی , موزه های هنری , موزه های تاریخی ,موزه کودکان بوستون , موزه تاریخی کودکان,

درباره ی Zalzalak

Avatar of Zalzalak

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار