خانه / سایبر / خطر هک برای ۵۰ میلیون کاربر اندرویدی AirDroid

خطر هک برای ۵۰ میلیون کاربر اندرویدی AirDroid

خطر هک برای 50 میلیون کاربر اندرویدی AirDroid

خطر هک برای ۵۰ میلیون کاربر اندرویدی AirDroidReviewed by Alimotreb on Dec 17Rating:

محققان امنیتی چندین آسیب‌پذیری در نرم‌افزار اندرویدی AirDroid شناسایی کرده‌اند که بیش از ۵۰ میلیون بار دانلود شده است. نرم‌افزار AirDroid، ابزاری برای مدیریت از راه دور است.

نرم‌افزار AirDroid، از کانالی برای احراز هویت استفاده می‌کند که کلید رمز آن در خود نرم‌افزار به‌صورت غیرقابل تغییر وجود دارد. هکر اگر خود را در شبکه داخلی قربانی قرار دهد، می‌تواند با اجرای حمله مردمیانی، اطلاعات احراز هویت وی را در اولین ارتباط HTTP سرقت کند. سپس هکر می‌تواند با استفاده از این کلید و ایجاد کانال رمز از نوعDES، با سرور ارتباط برقرار کرده و به اطلاعات کاربر دسترسی داشته باشد. این اطلاعات شامل ایمیل و هش رمزعبور می‌شود.

airdroid

هم‌چنین هکر می‌تواند با استفاده از حمله مردمیانی و دست‌کاری ترافیک برگشتی، کدهای مخرب خود را بر روی تلفن همراه قربانی اجرا کند. هم‌چنین هکر با استفاده از همین روش می‌تواند پاسخی مخرب به درخواست /phone/vncupgrade بدهد. این درخواست به‌صورت معمول توسط نرم‌افزارها به‌منظور به‌روزرسانی استفاده می‌شود.

استفاده از ارتباط HTTPS و کانال امن به‌منظور جابه‌جایی کلید از روش‌هایی است که برای نسخه‌های آتی نرم‌افزارAirDrop کارا خواهد بود.

منبع : سایبربان نیوز!

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار