خانه / اخبار / سیاسی / خبر جدید از احتمال ورود احتمالی احمدی نژاد به انتخابات/ پاسخ معاون روحانی به منتقدان وزرای مسن/ خودروی محبوب دزدهای ایرانی!

خبر جدید از احتمال ورود احتمالی احمدی نژاد به انتخابات/ پاسخ معاون روحانی به منتقدان وزرای مسن/ خودروی محبوب دزدهای ایرانی!

خبر جدید از احتمال ورود احتمالی احمدی نژاد به انتخابات/ پاسخ معاون روحانی به منتقدان وزرای مسن/ خودروی محبوب دزدهای ایرانی!

در رصدخانه تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

پاسخ معاون روحانی به منتقدان وزرای مسن دولت

اسحاق جهانگیری در واکنش به آنها که کابینه دولت تدبیر و امید را پیر و خسته می‌دانند، گفت: عملکرد وزرای پیر این دولت را با عملکرد وزرای جوان دولت‌های پیشین مقایسه کنید تا ببینیم عملکرد کدام دولت بهتر بوده است.
خودروی محبوب دزدهای ایرانی!

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه کماکان خودروی پراید در جایگاه اول خودروهای سرقتی قرار دارد، تصریح کرد: البته در نظر داشته باشید که ۳۰ درصد خودروها در ناوگان کشور پراید است و به طور حتم ضرورت توجه بیشتر دارندگان خودروی پراید به مسائل ایمنی می‌تواند در کاهش سرقت موثر باشد. به گفته منتظرالمهدی کشف خودروهای مسروقه در سال ۹۵، ۹۰ درصد بوده است و ۲۵ درصد خودروهای سرقت شده در ۲۴ ساعت اول و ۴۷ درصد آن در یک هفته و حدود ۲۰ درصد آن نیز در یک ماهه اول کشف شده است. وی با بیان اینکه کماکان خودروی پراید در جایگاه اول خودروهای سرقتی قرار دارد، تصریح کرد: البته در نظر داشته باشید که ۳۰ درصد خودروها در ناوگان کشور پراید است و به طور حتم ضرورت توجه بیشتر دارندگان خودروی پراید به مسائل ایمنی می‌تواند در کاهش سرقت موثر باشد.

 

آیت‌الله نوری همدانی دیدار انتخاباتی ندارد

دفتر آیت الله نوری همدانی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این دفتر از پذیرش افرادی که در رابطه با انتخابات درخواست ملاقات داشته باشند، معذور است. متن اطلاعیه دفتر آیت الله العظمی حسین نوری همدانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن تبریک اعیاد ماه‌های رجب و شعبان و با توجه به فرارسیدن ایام انتخابات ریاست جمهوری و احتمال درخواست برای ملاقات نامزدهای محترم انتخاباتی و یا مرتبطین با این موضوع از مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حسین نوری همدانی، این دفتر به اطلاع می‌رساند معظم له پیرامون اصل حضور پرشور و همگانی مردم متعهد ایران اسلامی در انتخابات و همچنین بیان شاخص‌های انتخاب اصلح، فرمایشاتی در گذشته داشته‌اند که در آینده نیز مورد تأکید قرار خواهند گرفت.

ولی این دفتر از پذیرش کلیه شخصیت‌های محترمی که در رابطه با موضوع ملاقات مربوط به انتخابات با معظم له درخواست ملاقات داشته باشند، معذور است.
تقدير مشایي از رئيس دولت اصلاحات!

اسفنديار رحيم‌مشایي در حاشیه نشست خبری محمود احمدی‌نژاد درباره نامه به رئيس دولت اصلاحات توضیح داد. وی گفت: احترام آقای خاتمی به مردم در دوران ریاست‌جمهوری قابل ذکر است. نگاه آقای خاتمي به مردم با نگاه سران دیگر جناح اصلاح‌طلب تفاوت‌هایی دارد و ادبیات ایشان، ادبیات احترام به مردم بود. مشایی ادامه داد: از نظر محبوبیت، آقای خاتمي از چهره‌های محبوب کشور هستند و بنده برای ایشان احترام قائل هستم، ولی نسبت به آقای احمدی‌نژاد فاصله ایشان خیلی زیاد است. چقدر خوب بود که انتخاباتی برگزار می‌شد که یکی از کاندیداها آقای خاتمي و یکی دیگر از کاندیداها آقای احمدی‌نژاد بودند؛ حالا هر فرد دیگری هم می‌خواست کاندیدا می‌شد.
پرونده بقایی در مراجع قضایی مفتوح است

 

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: هنوز موضوع پرونده بقایی درباره مناطق آزاد در مراجع قضایی ادامه دارد. این موضوعات در پرونده وی جزیی است. رییس ایشان تخلفات بسیار بیشتری داشته اما آیا کسی حاضر است پرونده وی را مورد پیگیری قرار دهد؟اکبر ترکان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره اعلام آمادگی «حمید بقایی» دبیر شورای عالی مناطق آزاد در دولت احمدی نژاد برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: تفکر احمدی نژاد و تفکر جبهه پایداری، در جامعه وجود دارد، وقتی هنوز یک تفکر در یک کشور طرفدارانی داشته باشد، بنابراین هیچ اشکالی ندارد رهبران این افراد در انتخابات حضور داشته باشند و خودشان را وزن کنند.وی افزود: اینکه ما فکر کنیم، احمدی نژاد تنها یک نفر بود و به یک دوره‌ای اختصاص داشت و دیگر تمام شد، درست نیست. احمدی نژاد یک جریان است که در طیف‌هایی از جامعه طرفدار دارد.مشاور ارشد رییس جمهوری ادامه داد: همفکران احمدی نژاد بر این باور هستند که رای مردم ذی نفع حکومت است و این جریان رای مردم را اصل نمی‌داند. متاسفانه این جریان فکری در جامعه همواره وجود داشته و از بین نرفته است.
اختلاف آرای صادره در پرونده سعید مرتضوی

وکیل مدافع پرونده سازمان تامین اجتماعی از بازنشسته شدن قاضی پرونده سعید مرتضوی خبرداد و گفت: در بخشی از این پرونده مفتوحه شاهد اختلاف آرا هستیم.مجتبی نظری دربارهٔ آخرین وضعیت بخش نخست پرونده مرتضوی که پیشتر برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شده بود، گفت: این پرونده هنوز منتهی به صدور رأی نشده و در دست بررسی قضات دادگاه قرار دارد.وی افزود: در این پرونده یکی از قضات رای داده و بعد اختلاف آرا بین مستشاران و رئیس دادگاه حاصل شده است.وکیل مدافع سازمان تأمین اجتماعی از بازنشسته شدن قاضی این پرونده نیز خبر داد و گفت: قاضی پرونده رای صادر کرده اما اکنون بازنشسته شده است. قاضی جدید پس از خواندن پرونده و آرای صادره باید حکم صادر کند.این وکیل دادگستری در خصوص بخش دیگر پرونده سعید مرتضوی، گفت: بخش دوم پرونده مرتضوی که در شعبه ۱۰۵۷۷ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی حیدری، منجر به صدور حکم شلاق برای متهم شده بود، به شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران ارجاع شده است و همچنان در نوبت رسیدگی است.
گزینه‌های دیگری جایگزین فتاح و قالیباف می‌شوند

یک عضو جبهه نیروی های مردمی انقلاب گفت: درصورتی که قالیباف و فتاح تمایل نداشته باشند در انتخابات شرکت کنند اشخاصی جایگزین آن‌ها می‌شوند.پرویز سروری درباره کناره‌گیری قالیباف و فتاح از شرکت در انتخابات و سازوکار جمنا گفت: قطعا ما برای افرادی که تمایل ندارند در انتخابات شرکت کنند جایگزینی خواهیم داشت.او تاکید کرد: از ابتدا هم ۵ نفر برای شرکت در انتخابات در نظر گرفته شده بود و قرار شد اگر شخصی تمایل به حضور در عرصه انتخابات را نداشت فرد دیگری جایگزین او شود.این عضو جبهه نیروهای مردمی انقلاب تاکید کرد: جایگزینی افراد باید در شورای مرکزی صورت بگیرد و پس از بحث و بررسی اعلام خواهد شد.او در ادامه با اشاره به این که قالیباف به طور کامل از حضور در انتخابات انصراف نداده است، گفت: آقای قالیباف به طور کامل از حضور در انتخابات منصرف نشده است او گفته است که تاکنون خواسته‌ای نداشته و ندارد.سروری در ادامه تصریح کرد: مثلا به نوعی اگر نتیجه این باشد که وی نامزد نهایی باشد برای حضور در انتخابات مخالفتی ندارد.
صدا و سیما سخنرانی رییس جمهور را پخش نکرد

صدا و سیما در رویه ‌ای غیر معمول سخنرانی رییس جمهور در همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی» را پخش نکرد.پخش نشدن سخنرانی رییس جمهور در همایش ملی «اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی» در حالی صورت گرفت که امسال از سوی رهبری انقلاب با عنوان سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال نامگذاری شده است.
حضور حسین فریدون در دادسرای تهران

حسین فریدون برادر رئیس دولت یازدهم دقایقی پیش در دادسرای تهران حاضر شد.هنوز دلیل حضور فریدون در دادسرای تهران مشخص نشده است.پیش از این حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در صد و هشتمین نشست خبری خود در پاسخ به سوالی در مورد دستگیری رسول دانیال‌زاده و اتهاماتش و ادعاهای برخی نمایندگان مجلس مبنی بر ارتباط وی با حسین فریدون گفته بود من شخصاً موافق بوده و هستم که برخی متهمین به صورت علنی محاکمه شوند و رسانه‌ها هم اجازه انتشار عکس، اتهامات وی و جزئیات دادگاه باشند.اژه‌ای افزود: چرا وقتی سارقی که چند سابقه دارد نباید چهره او را نشان دهیم و یا فردی که چند هزار میلیارد تومان بدهی دارد چهره‌اش به جامعه نشان داده نشود ولی ما براساس قانون موظف به انجام این کار نیستیم و خود را تابع قانون می‌دانیم.
جزییات دیدار انتخاباتی وزیر کشور با رهبر انقلاب

معاون وزیر کشور از آمادگی این ستاد برای این انتخابات سه‌گانه خبر داد و اضافه کرد: ثبت‌نام از نامزدهای ریاست جمهوری از سه‌شنبه این هفته ۲۲ فروردین‌ماه همزمان با ولادت باسعادت امیر مومنان علی(ع) شروع و به مدت پنج روز ادامه دارد.وی به دیدار اخیر وزیر کشور با مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار بر امنیت و سلامت انتخابات و لزوم ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و جلب مشارکت حداکثری مردم تاکید ویژه فرمودند.احمدی با یادآوری این کلام بنیان‌گذار انقلاب اسلامی که میزان رای ملت است گفت: رهبری فرزانه انقلاب در همین دیدار اخیر نیز از رای مردم به‌عنوان حق‌الناس یاد کردند و لذا ستاد انتخابات کشور در چارچوب قوانین خود را ملزم به حراست از آراء ملت دانسته و همه توان خود را در این راستا به کار خواهد گرفت.
اختلاف در جمنا برای انتخاب رئیسی

محمد علی نجفی اظهارداشت: ما از حضور آقای رئیسی استقبال می کنیم حتی اگر فضا به صورت مثبت هم دو قطبی شود، از نظر ما اشکالی ندارد.عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: ولی اخباری که از روز گذشته تا امروز به دست آمده این است که هم جمنا در انتخاب آقای رئیسی دچار اختلاف شده است و هنوز قطعی نیست و هم خود آقای رئیسی برای حضور در انتخابات تردید پیدا کرده است، بنابر این حضور ایشان را قطعی نگیرید.نجفی تاکید کرد: چند نفر از جمنا که تا روز قبل محکم می گفتند حتما به توافق می رسیم و یک نامزد را مطرح می کنیم، صحبت هایی کرده یا در سایت هایشان مطالبی نوشته اند که حاکی از اختلافات جدی میان آنها است.وی تاکید کرد: به نظر می رسد آنها نتوانسته اند اتحاد و ائتلاف مورد نظر خود را حول آقای رئیسی ایجاد کنند، از طرفی اخباری که از دفتر وی رسیده نشان می دهد آقای رئیسی به صورت ۱۰۰ درصد تصمیم نگرفته و تردید دارد.
دعوت نادران از آشنا برای مناظره انتخابات

الیاس نادران نماینده سابق مجلس و از اقتصادانان کشور طی مطلبی، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور را به مناظره فراخواند.الیاس نادران نماینده سابق مجلس و از اقتصادانان کشور طی مطلبی، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور را به مناظره فراخواند.وی که پیش تر گفته بود در صورت دو دوره ای شدن ریاست جمهوری حسن روحانی، جوانان برای اشتغال به افغانستان و بنگلادش بروند، از حسام الدین آشنا خواست در یک مناظره حضور یابد.نادران در صفحه اجتماعی خود خطاب به آشنا نوشت: توجیهات شما درباره سفر و افتتاح انتخاباتی رئیس جمهور محل ابهام است؛ لذا شما را برای یک مناظره حضوری دعوت می کنم.
خبر صالحی از پرداخت قسط نخست دو نیروگاه اتمی به میزان ۱۸۵ میلیون دلار

صالحی رییس سازمان انرژی اتمی در مراسم دیدار نوروزی با کارکنان سازمان انرژی اتمی از پرداخت نخستین قسط دو نیروگاه اتمی در دست احداث به میزان ۱۸۵ میلیون دلار خبر داد و گفت: صنعت هسته ای تازه خودش را یافته است و می تواند از دل پروژه ها برداشت اقتصادی کند. صنعت هسته ای الحمدالله سرجایش هست، ما قرارداد دو نیروگاه را بستیم. در دسامبر گذشته ۱۸۵ میلیون دلار اولین قسط آن را پرداختیم و ان شاءالله به زودی عملیات ساختمانی آن هم شروع خواهد شد. این کم کاری نیست، هیچ گاه سازمان در طول حیاتش جز قبل از انقلاب یک پروژه ۱۰ میلیارد دلاری ندیده بود. بعد از انقلاب هم چنین پروژه ای را نداشتیم.
رنگ‌ کردن پرتقال‌های داخلی برای گران فروشی!

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت،در حال حاضر قیمت هر کیلوگر سیب قرمز ۴۵۰۰ تا ۶۵۰۰ و سیب زرد کیلویی ۳۵۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان است.پرتقال وارداتی که به صورت قاچاق وارد می‌شود کیلویی ۸۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان فروخته می‌شود. پرتقال‌های درجه یک داخلی ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان قیمت دارد، البته بعضی پرتقال‌های داخلی را هم رنگامیزی می‌کنند و به جای پرتقال وارداتی کیلویی ۸۰۰۰ تومان می‌فروشند. هر کیلوگرم خیارهای گلخانه‌ای از ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان و خیار بوته‌ای هم از ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ عرضه می‌شود و قیمت کیوی از کیلویی ۶۰۰۰ تومان به ۵۵۰۰ تومان رسیده است.
ناراحتی روحانی از معرفی کاندیدای پوششی!

افکار نیوز مدعی شد: سخنان اخیر نشان دهنده اختلافات شدید طیف اعتدالی با اصلاح طلبان دارد، هر چند در این میان کارگزارانی ها فعلا سکوت کرده اند و با لابی های خود به دنبال راضی کردن اصلاح طلبان و حمایت از روحانی بودند اما اختلافات به قدری جدی است که مطمئنا اصلاح طلبان با یک نامزد دیگر نیز به انتخابات وارد می شوند. عملکرد روحانی به قدری ضعیف بوده که حالا اصلاح طلبان که در سال ۹۲ تمام قد از او حمایت کرده بودند راهی جدا پیش گرفته اند و به نظر می رسد در این دوره احتمالا روحانی اولین رییس جمهور ۴ ساله ایران باشد. از سوی دیگر باید منتظر واکنش طرفداران دولت به تصمیم تازه اصلاح طلبان بود، مطمئنا روحانی از تصمیم اخیر شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان به شدت ناراحت است و توقع نداشته حالا که او در چهار سال گذشته پسنت های حساس و مهمی را به این جناح سیاسی داده بوده اینچنین از نامزد پوششی سخن به میان آید.
هشتگ آخوندی در اینستاگرام فیلتر شد!

در روزهایی که خبر برخورد عجیب وزیر راه با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان بازتاب های فراوانی داشته و در فضای مجازی در حال دست بدست شدن است. کاربران شبکه های اجتماعی با ارسال مطالبی در شبکه های اجتماعی به این رفتار عباس آخوندی با خبرنگار ما واکنش های بسیاری نشان داده اند و برای انسجام و هماهنگی، پست های انتقادی خود را با “#آخوندی” به اشتراک می گذارند. پس از گذشت ۴ روز از رفتار عجیب وزیر راه، کاربران بیش از ۴۳۰۰ پست با هشتگ آخوندی به اشتراک گذاشته اند و اتفاق عجیب این است که اکنون این هشتگ در اینستاگرام فیلتر شده است، زمانی که بدون فیلترشکن اینستاگرام را باز می کنید و #آخوندی را جستجو می کنید بیشتر تصاویر نمایش داده نمی شوند و زمانی که با فیلترشکن همین برچسب را امتحان کنید تمام تصاویر باز می شود. باشگاه خبرنگاران این خبر را منتشر کرد.
حقوق يک ميلياردی يک مدير صندوق ذخيره فرهنگيان

علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درخصوص آخرین نتایج تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهار داشت: ابعاد کار سنگین و گسترده است و در هر مرحله، ابعاد جدیدی از این فساد رونمایی می‌شود که تکان دهنده است. وی افزود: به تازگی سندی در این تحقیقات کشف شد که نشان می‌دهد مدیر یکی از شرکت‌های پتروشیمی وابسته به صندوق که از دو بخش حقوق می‌گرفته است، در یکی از دریافتی های خود سالیانه یک میلیارد و صد میلیون تومان حقوق گرفته که فیش آن به دست ما رسیده است. حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی با بیان تأسف و تعجب از ابعاد بزرگ این فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان، بیان داشت: این فرد از صندوق ذخیره نیز حقوق می‌گرفته است و فیش یک میلیارد و صد میلیون تومانی وی مربوط به شرکت پتروشیمی وابسته به صندوق ذخیره است. دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: احتمال افزایش میزان تخلفات به بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان نیز وجود دارد البته یک شنبه این هفته، جلسه تحقیق و تفحص برگزار می‌شود و ابعاد دیگری در گزارش‌ها مطرح خواهد شد. فارس این خبر را منتشر کرد.

 

روسیه در آستانه جنگ با آمریکا

دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر با اشاره به این که حمله موشکی آمریکا به پایگاه نظامی متعلق به رژیم اسد٬ مغایر با حقوق بین الملل است، گفت: آمریکا به آستانه درگیری نظامی با روسیه رسیده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین نیز در نشست مطبوعاتی صبح امروز خود اظهار داشته بود که خطر درگیری مستقیم آمریکا با روسیه در سوریه افزایش یافته است. رجا این خبر را منتشر کرد.
ترامپ می خواهد رهبر کره شمالی را ترور کند!

شبکه خبری «ان‌‌بی‌سی» به نقل ار منابع خود اعلام کرد یکی از این پیشنهادها استقرار تسلیحات هسته‌ای در خاک کرۀ‌جنوبی و پیشنهاد دیگر ترور Assassination «کیم جونگ اون» رهبر کرۀ‌شمالی، است. بر اساس گزارش ان‌بی‌سی، آمریکا می‌تواند بمب‌های هسته‌ای خود را در پایگاه «اوسان» در ۳۰ کیلومتری سئول، پایتخت کرۀ جنوبی، مستقر کند. اما بر پایۀ گزینۀ دوم، آمریکا کیم جونگ اون یا دیگر رهبران کرۀ‌شمالی را که می‌توانند «دکمۀ شلیک هسته‌ای» را بفشارند، ترور خواهد کرد. با وجود این، «مارک لیبرت» سفیر سابق آمریکا در کرۀ‌جنوبی، گفته است این اقدام می‌تواند پیامدهایی منفی به دنبال داشته باشد، مانند واکنش شدید چین یا ابهام در آیندۀ سیاسی کرۀ‌شمالی. یکی دیگر از گزینه‌های مطرح شده در این‌باره، اعزام نیروهای ویژۀ آمریکا و کرۀ‌جنوبی به کرۀ‌شمالی است تا عملیات‌های خرابکارانه علیه مراکز حیاتی و زیر ساخت‌های این کشور انجام دهند. رکنا این خبر را منتشر کرد.
تنها مطلب درست احمدی‌نژاد در کنفرانس مطبوعاتی

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: در محافل رسانه‌ای مطرح است که سخنان چهارشنبه هفته گذشته محمود احمدی‌نژاد علی‌رغم اینکه متناقض و بی‌پایه و نادرست بود، یک مطلب درست هم داشت. وی گفته است: «به خدا، به پیر و به پیغمبر، ما بهتر از شما بلدیم تهمت بزنیم…» این، مطلبی است که در صحت آن نمی‌توان تردید داشت.
خبر مشایی از احتمال ورود احتمالی احمدی نژاد به انتخابات

به گزارش دولت بهار، مهندس اسفندیار رحیم مشایی در بخشی از مصاحبه با اعتماد در پاسخ به احتمال کاندیداتوری دکتر احمدی نژاد گفت: شايد اگر شرايط تغيير كرد ايشان هم وارد عرصه انتخابات شوند. مقام معظم رهبري فرمودند: حضور ايشان در انتخابات به مصلحت نيست. آقاي احمدي‌نژاد به اين مصلحت‌انديشي رهبري احترام مي‌گذارند. اگر شرايط عوض شد طبعا منعي وجود ندارد. اما من بعيد مي‌دانم اين شرايط تغيير كند.

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

طعنه غیرمستقیم مردم به سلفی نمایندگان با موگرینی + فیلم

طعنه غیرمستقیم مردم به سلفی نمایندگان با موگرینی + فیلم گویا احساس مردم در برابر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار