خانه / گردشگری / مکانهای تاریخی و تفریحی جهان / جاهای دیدنی دنیا ( آمریکا )

جاهای دیدنی دنیا ( آمریکا )

جاهای دیدنی دنیا ( آمریکا )

آمریکا

۱٫ میدان تایمز – نیویورک

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۳۹,۲۰۰,۰۰۰

سالانه حدود ۴۰ میلیون گردشگر به میدان تایمز در شهر نیویورک می روند تا از نزدیک شاهد نور و چراغ و فلش هایی باشند که این خیابان را مجزا کرده است. تئاتر و تفرج‌گاه برادوی، فروشگاه های بزرگ و چشم اندازهای عمودی باعث جذابیت این میدان شده اند. از سال ۲۰۰۹ میلادی، عبور و مرور وسایل نقلیه در این قسمت از شهر ممنوع شد. کافه ها میزهای خود را در پیاده روها چیدند و مشتری های بسیاری برای خود جذب کردند. در این میدان انواع هتل ها با قیمت های متفاوت برای هر بودجه ای وجود دارد. برای رسیدن به آنجا نیز می توانید از انواع وسیله نقلیه همچون مترو، قطار، اتوبوس و تاکسی استفاده کنید.

 

۲٫ پارک مرکزی – نیویورک

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۳۸,۰۰۰,۰۰۰

نیویورک فضاهای سبز بسیاری دارد اما هیچ کدام به اندازه پارک مرکزی مشهور نیستند. این پارک حدود ۳٫۵ کیلومتر مربع مساحت و در منطقه منهتن  – محلی برای تفریح و گردش محلی ها و گردشگران – قرار دارد. در آنجا می توانید بر کالسکه های اسبی سوار شوید. از باغ وحش دیدن کنید. قلعه  Belvedere که متعلق به قرن ۱۹ میلادی است را از نزدیک ببینید یا در میان درختان و سرسبزی ها قدم بزنید.

۳٫ ایستگاه ایالتی – واشنگتن دی‌سی

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۳۷,۰۰۰,۰۰۰

این ایستگاه در سال ۱۹۰۷ میلادی گشایش یافته است و بزرگ ترین و شلوغ ترین خط آهن دنیا است که روزانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ مسافر را داخل و خارج شهر جابه جا می کند. این ایستگاه همچنین بسیار مورد توجه گردشگران نیز قرار دارد. بسیاری از مردم برای بازدید از معماری ساختمان این ایستگاه به آنجا می روند. از سبک کلاسیک گرفته تا هنرهای مستظرفه و باروک همه در این ایستگاه قابل مشاهده هستند. بخشی اعظمی از جمعیتی که به سمت این ایستگاه می روند، از ۷۰ فروشگاه ایستگاه قصد خرید دارند.

۴٫ لاس وگاس

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها:  ۲۹,۴۶۷,۰۰۰

لاس وگاس به عنوان شهر بی قانون مورد توجه بسیاری از گردشگران در سراسر دنیا قرار دارد و نمایشگاه های متعددی نیز در این شهر برگزار می شوند. پس از موفقیت فیلم سینمایی «خماری» که ماجرای فیلم در لاس وگاس پیش می رفت، این شهر شهرت بیشتری یافت و مسافران بیشتری به آن سفر کردند.

۵٫ آبشار نیاگارا – نیویورک و اونتاریو

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها:  ۲۲,۵۰۰,۰۰۰

این آبشار در مرز ایالت متحده آمریکا و کانادا قرار دارد و در هر دقیقه حدود ۶ میلیون پا مکعب آب را از ارتفاع ۲۱٫۳ تا ۵۷٫۳ متری به سمت پایین می ریزد. با اینکه ۵۰۰ آبشار بلندتر از نیاگارا  در دنیا وجود دارند اما مردم جذب قدرت و هیبت این آبشار می شوند. در ضمن، دسترسی سریع تر و راحت تری هم نسبت به دیگر آبشارهای دنیا دارد.

۶٫ ترمینال بزرگ مرکزی – نیویورک

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۲۱,۶۰۰,۰۰۰

برخلاف مسافرانی که با عجله از میان زیبایی های معماری این ترمینال عبور می کنند، گردشگران با حوصله هنرهای زیبا و نقاشی هایی که در سقف این ایستگاه نقش بسته اند را تماشا می کنند. در این ترمینال فروشگاه و نمایشگاه های متعددی نیز وجود دارد که باعث جذب گردشگر می شود.

 

۷٫ بازار تالار Faneuil – بوستون

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۸,۰۰۰,۰۰۰

در سال های ۱۷۴۲ میلادی، تالار Faneuil محل تجمع مردم برای شنیدن سخنرانی افراد بزرگی همچون ساموئل آدامز و جورج واشنگتن بوده است. امروزه، این تالار به بازار مرکزی تبدیل شده است و بیش از یکصد نوع فروشگاه در زمینه های مختلف آنجا حضور دارند.

 

۸٫ دنیای جادویی دیزنی – اورلاندو

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۶,۹۷۲,۰۰۰

دیزنی لند

یکی از جادویی ترین مکان های دنیا که همه اعضای خانواده می توانند از آن لذت ببرند، سرزمین عجایب دیزنی است. یکی از زیباترین بخش های این سرزمین، قصر سیندرلا است که بسیار باشکوه و بلند ساخته شده است و حدود ۵۸ متر ارتفاع دارد.

۹٫ پارک دیزنی لند – آناهیم کالیفرنیا

تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۵,۹۸۰,۰۰۰

این پارک به عظمت دنیای جادویی دیزنی با مساحت ۰٫۳۴۴ کیلومتر مربع نیست اما سالانه گردشگرانی بیشماری را به سمت خود جذب می کند و دومین پارک ساختگی دنیا از نظر تعداد بازدیدکننده ها است. یکی از جذابیت های این پارک، ماجراجویی ایندین جونز  است که از میان گدازه ها و سوسک های بزرگ عبور می کند.

۱۰٫پارک ملی کوه های بزرگ اسموکی
این پارک بزرگ، در دو ایالت تنسی و کارولینای شمالی قرار دارد و پربازدیدکننده ترین پارک ملی آمریکا است. کوه های بزرگ اسموکی، گونه های مختلف گیاهی و جانوری در خود دارد و جزو میراث جهانی یونسکو نیز هست. این پارک بیش از ۵۰۰ هزار آکر وسعت دارد که می توانید همه جای آن را زیر پا بگذارید.

 بهترین مکان های آمریکا,گردشگری آمریکا,جاهای دیدنی آمریکا

۱۱٫مجسمه آزادی
این نماد آزادی و دموکراسی در آمریکا در جزیره آزادی در فاصله نزدیکی از منهتن قرار دارد. بازدید از این مجسمه برای عموم آزاد است و می توانید با صعود از ۳۷۷ پله به بالای مجسمه برسید و چشم انداز زیبایی از اطراف را مشاهده کنید. اگر به صعود از پلکان علاقه ای ندارید هم می توانید از موزه جزیره آزادی برای دوره مسایل تاریخی دیدن کنید.

  بهترین مکان های آمریکا,گردشگری آمریکا,جاهای دیدنی آمریکا

۱۲٫کوه راش‌مور
فقط در آمریکا می توانید ببینید که صورت های روسای جمهور خود را روی کوه حکاکی کنند.  در کوه راش‌مور می توانید حکاکی های صورت جورج واشنگتن، توماس جفرسون، تئودور روزلوت و آبراهام لینکلن را روی کوه ببینید. مناطق طبیعی بسیار زیبایی برای کشف و گشت در اطراف منطقه تپه های سیاه وجود دارند که باید حدود یک تا دو ساعت به سمت آنجا رانندگی کنید.

 

کوه راشمور

۱۳ . بازار خیابانی ملی
بازار خیابانی ملی، شاید تنها محل تفریحی و جالب رایگان در سرتاسر آمریکا باشد. برای بازدید از این بازارچه به پرداخت ورودی نیاز ندارید. در اطراف این بازار نیز موزه های رایگان وجود دارند که می توانید برای استراحت از آنها دیدن کنید.

  بهترین مکان های آمریکا,گردشگری آمریکا,جاهای دیدنی آمریکا

۱۴٫ چهارگوشه آمریکا
در آمریکا منطقه ای کوچک به نام «چهارگوشه آمریکا» وجود دارد. این منطقه نمایش دهنده چهار منطقه آریزونا، کولورادو، نیومکزیکو و یوتاه است. تنها مکانی در آمریکا که می توانید از چهار طرف، چهار ایالت مختلف آمریکا را مشاهده کنید، اینجا است. این منطقه برای عکاسی بسیار جالب توجه است.

 بهترین مکان های آمریکا,گردشگری آمریکا,جاهای دیدنی آمریکا

 ۱۵٫ ردپای آزادی

در مرکز بوستون، ردپای آزادی حدود ۴ کیلومتر ادامه دارد و از آجر ساخته شده است. این مسیر شما را به ۱۶ سایت تاریخی بسیار زیبا هدایت می کند. از کشتی های قدیمی گرفته تا جاذبه های مدرنی همچون پارک بوستون کامان را می توانید در مسیر ردپای آزادی مشاهده کرد. تنها کاری که شما باید انجام دهید، دنبال کردن جاده آجرهای قرمز است.

  بهترین مکان های آمریکا,گردشگری آمریکا,جاهای دیدنی آمریکا

۱۶٫ پل گلدن گیت
این یکی از نمادین ترین پل های آمریکا به شمار می رود و در سالگرد ۷۵ سالگی خود بازدیدکننده های بی شماری داشت. این پل برج های بلندی دارد که بلندترین آنها حدود ۲۳۰ متر ارتفاع دارد. این پل به رنگ نارنجی روشن است و بسیار زیبا دکور شده است. طول این پل حدود ۲۷۳۶ کیلومتر است و از بالای آن می توانید چشم انداز زیبای خلیج را تماشا  کنید.

  بهترین مکان های آمریکا,گردشگری آمریکا,جاهای دیدنی آمریکا

۱۷٫ کوه های آپالاچ
یکی از بلندترین مسیرهای پیاده روی در دنیا، در آمریکا و کوه های آپالاچ است. این مسیر حدود ۳۵۰۸ کیلومتر ادامه دارد و از ۱۴ ایالت متفاوت عبور می کند. آسان ترین بخش های کوهنوردی در این مسیر، در ایالت های آریزونا و مریلند قرار دارند.

 

 بهترین مکان های آمریکا,گردشگری آمریکا,جاهای دیدنی آمریکا

۱۸٫ گراند کانیون
پارک ملی گراند کانیون (دره وسیع) یکی از بزرگ ترین و مشهورترین جاذبه های آمریکا است.

   بهترین مکان های آمریکا,گردشگری آمریکا,جاهای دیدنی آمریکا

۱۹٫کاخ سفید (  White House )  در واشینگتن دی سی آمریکا

کاخ سفید

 

۲۰٫ هالیوود ( Hollywood )  در شهر لوس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا

 

هالیوود

 

 

۲۱ . پارک هزاره ( Millennium Park ) در شیکاگو

پارک هزاره

 

۲۲ . موزه متروپولیتن هنر ( Metropolitan Museum of Art ) در نیویورک

موزه متروپولیتن هنر

 

۲۳ . کلیسای جامع سن پاتریک ( St. Patrick’s Cathedral )  در نیویورک

کلیسای جامع سن پاتریک

برگرفته شده از سایت برترینها

این هم از پارک های جنگلی آمریکا :

پارک ملی طاق ها،یوتا

 

 

پارک ملی yosemite،کالیفرنیا

 

 

 

 

پارک ملی آکادیا،مین

 

 

 

 

پارک ملی یخچال طبیعی،مونتانا

 

 

 

 

پارک ملی کوه های راکی،کلورادو

 

 

 

 

پارک ملی sequoia،کالیفرنیا

 

 

 

 

پارک ملی death valley ،نوادا

 

 

 

 

پارک ملی تپه های شنی،کلورادو

 

 

 

 

پارک ملی bad land ،داکوتای شمالی

 

 

 

 

پارک ملی yellow stone،وایومینگ

 

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

ابوظبی | سفر به شهر ثروت

به این شهر خوب نگاه کنین. اینجا شهریه که مثل طلا برق می زنه. شهری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار