خانه / اخبار / اجتماعی / توزیع۷۰۰هزارکتابچه گردشگری به منظور راهنمایی مسافران نوروزی مرکزی

توزیع۷۰۰هزارکتابچه گردشگری به منظور راهنمایی مسافران نوروزی مرکزی

توزیع۷۰۰هزارکتابچه گردشگری به منظور راهنمایی مسافران نوروزی مرکزی

اراک- مدیرکل میراث‌ فرهنگی استان مرکزی گفت: ۷۰۰هزار کتابچه، بروشور و نقشه در رابطه با جاذبه های گردشگری استان مرکزی به منظور راهنمایی مسافران این استان تا پایان ایام نوروز توزیع خواهد شد.
توزیع۷۰۰هزارکتابچه گردشگری به منظور راهنمایی مسافران نوروزی مرکزی,سیدمحمد حسینی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور راهنمایی و شناخت گردشگران نوروزی از جاذبه های توریستی استان، کتابچه جامع گردشگری تدوین و آماده سازی شده که در آن مسافران استان قدم‌ به‌ قدم راهنمایی می شوند و در این کتابچه با استفاده از خلاصه‌گویی و درج تصاویر محیطی، بر آگاهی‌بخشی کامل به گردشگران تمرکز کرده ایم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان مرکزی گفت: در ایام نوروز ۹۶، برنامه های میراث فرهنگی استان با تمرکز بر معرفی آیین‌ها و موسیقی محلی با محوریت بازیابی و تزریق رگه‌های هویت به نسل جدید و همذات‌پنداری مجدد آن‌ها با داشته‌های ملی و مذهبی در حال اجرا است.

وی افزود: اجرای این آئین ها در پنج شهرستان جریان دارد که از جمله آن می توان به آیین های «ناقالدی»، «رشکی» و «ماسی» در شهرستان اراک، «کردلی‌به‌ کوه» در شهرستان خمین، «کوسه‌گلین» در شهرستان فراهان، « اُهواُهو» در شهرستان محلات و موسیقی طبیعت در تفرش اشاره کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان مرکزی بیان کرد: در ایام نوروز ۹۶ بازار تاریخی شهر اراک فعال است، ضمن اینکه برخی از سراهای این بازار نیز آماده پذیرایی از گردشگران هستند.

حسینی خاطرنشان ساخت: نوروز امسال برای اولین بار گلخانه‌های محلات برای استفاده و رویت گردشگران در دسترس هستند و شهرستان خمین نیز، به‌عنوان زادگاه بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و قطب گردشگری معنوی استان مرکزی آماده پذیرایی از گردشگران است.

وی ادامه داد: همچنین ۲۰ غرفه دائمی و موقت صنایع‌دستی در سراسر استان، توانایی هنرمندان را در رشته‌های مختلف صنایع دستی استان مرکزی در اختیار مسافران قرار داده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان مرکزی اضافه کرد: زادگاه موسیقی دستگاهی ایران خطه فراهان است که با بزرگانی چون میرزا عبدالله و آقا حسین‌قلی، پرچم‌دار این هنر ناب ایرانی است، از این‌ رو جاری کردن طنین موسیقی آیینی و سنتی در ایام نوروز، در دستور کار میراث فرهنگی استان است و گروه‌های موسیقی در نوروزگاه‌ها هنرنمایی می کنند.

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

وزیر اطلاعات: وضعیت اعزام زائران اربعین حسینی امسال بسیار مناسب تر است

وزیر اطلاعات: وضعیت اعزام زائران اربعین حسینی امسال بسیار مناسب تر است وزیر اطلاعات گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار