خانه / اخبار / تحلیل گاردین از فضای انتخابات در ایران

تحلیل گاردین از فضای انتخابات در ایران

انتخابات ریاست جمهوری در ایران
روزنامه گاردین در گزارشی با اشاره به فضای انتخاباتی کنونی در ایران نوشت: جمعیت حامی اصلاحات در ایران در سال ۲۰۱۳ از حسن روحانی حمایت کرد اما وی نتوانسته انتظارات در زمینه بهبود وضعیت اقتصادی را برآورده کند.

 العالمایران

به نوشته روزنامه گاردین، ایرانی‌ها در هفته‌های پیش رو قرار است بار دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق های رای بروند، اگرچه گروه های مخالف نظام تلاش می کنند انتخابات در ایران را بی فایده نشان دهند، انتخابات در این کشور همچنان رقابتی است و از سوی برگزار کنندگان جدی تلقی می‌شود.

تحلیلگر گاردین می نویسد: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۳ جمعیت حامی اصلاحات در ایران از حسن روحانی پشتیبانی کرد و ایران از زمان روی کار آمدن یک رئیس جمهور میانه رو تغییرات قابل توجهی داشته است. روحانی به وعده خود برای رفع محدودیت های اعمال شده بر ایران به دلیل مساله هسته ای اش عمل کرد اما قادر نبوده است در زمینه بهبود وضعیت اقتصادی آن گونه که انتظار می رفت، عمل کند. این شرایط بیشتر به این دلیل است که غرب، به ویژه آمریکا و انگلیس امکان دسترسی مناسب ایران به بازار جهانی را نداده‌اند.

به نوشته گاردین، در چنین شرایطی کشورهایی چون آمریکا، عربستان و اسرائیل به شدت در تلاشند تا با کمک کردن از گروه های مخالف نظام ایران برای دستیابی به اهداف خود در این کشور استفاده کنند. اما حقیقت این است گروه هایی همچون منافقین که در سال های جنگ عراق با ایران همکاری گسترده‌ای با صدام حسین (دیکتاتور مخلوع عراق) داشت در ایران پذیرفته نیستند و صدای آنها نباید مورد توجه قرار گیرد

ایسنا

 

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار