خانه / اخبار / اجتماعی / با توجه به احتمال جا ماندن گوشی و تبلت در ایام نوروز حتما برای آنها رمز بگذارید

با توجه به احتمال جا ماندن گوشی و تبلت در ایام نوروز حتما برای آنها رمز بگذارید

با توجه به احتمال جا ماندن گوشی و تبلت در ایام نوروز حتما برای آنها رمز بگذارید

ناجا با اشاره به اینکه سوءاستفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی و خصوصی با هدف هتک حیثیت و اخاذی، گاها از سوی دوستان و آشنایان صورت می‌گیرد که به اطلاعات فرد دسترسی یافته‌اند، به شهروندان هشدار داد: با توجه به دید و بازدیدهای نوروزی و مسافرت رفتن و احتمال جا ماندن گوشی تلفن همراه یا تبلت و… حتما بر روی سیستم‌های خود مثل گوشی هوشمند، تبلت، لپ‌تاب و… رمز گذاری نمائید.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرگرد حمید کیانی تصریح‌کرد: متاسفانه نداشتن رمز و رمز گذاری ساده باعث می‌گردد تا در صورت به سرقت رفتن یا مفقود شدن و حتی جا ماندن گوشی هوشمند، تبلت و… اطلاعات مهم و شخصی کاربران در دسترس دیگران قرار گیرد.

وی ادامه داد: کاربران باید علاوه بر رمز گذاری بر روی سیستم، حتما بر روی فایل‌های مهم و حتی شبکه اجتماعی نصب شده در سیستم هم رمزگذاری نمایند تا مانع دسترسی دیگران به این اطلاعات شوند.

سرگرد کیانی تاکید کرد: عدم رمز گذاری بر روی سیستم‌های هوشمند باعث می‌گردد تا اطلاعات مهم و شخصی افراد که بر روی این سیستم‌ها ذخیره شده است در صورت به سرقت رفتن یا جا ماندن و مفقود شدن به راحتی در اختیار دیگران قرار گیرد و با در اختیار داشتن این اطلاعات بخواهند از شما سوءاستفاده نمایند.

وی با اشاره به اینکه برخی پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتا که سوءاستفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی کاربران می‌باشد از سوی دوستان و آشنایان صورت گرفته است، تاکید کرد: حتما برای رمز گذاری بر روی سیستم‌ها و فایل‌های مهم ذخیره شده بر روی گوشی هوشمند، تبلت و… از رمزهای پیچیده و ترکیبی استفاده کنید که به راحتی قابل حدس زدن نباشد.

سرگرد کیانی با اشاره به اینکه پلیس فتا در ایام تعطیلات نیز آماده خدمت رسانی به مسافران نورزی است، گفت: مسافران نوروزی می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک گزارشات خود را در سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمیی به ما اطلاع رسانی نمایند.

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

وزیر اطلاعات: وضعیت اعزام زائران اربعین حسینی امسال بسیار مناسب تر است

وزیر اطلاعات: وضعیت اعزام زائران اربعین حسینی امسال بسیار مناسب تر است وزیر اطلاعات گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار