خانه / سلامت / آشنایی با طب سنتی / این گیاه تا ۷ سال خواص خود را حفظ می کند!

این گیاه تا ۷ سال خواص خود را حفظ می کند!

این گیاه تا ۷ سال خواص خود را حفظ می کند!

معروف است که گل گاوزبان برای تقویت اعصاب مفید است، شادی‌آور بوده و حواس را تقویت می‌کند

شفا آنلاین>تغذیه>معروف است که گل گاوزبان برای تقویت اعصاب مفید است، شادی‌آور بوده و حواس را تقویت می‌کند.

به گزارش شفا آنلاین، مزاج گل گاو زبان گرم و تر است و گرمی آن به اعتدال نزدیک است. مخصوصا، رطوبت نوع تازه آن بیشتر است.گیاهانی که مزاج گرم و تر دارند برای بسیاری از مردم مفید هستند، عوارض ندارند و یا اینکه عوارض کمی دارند.مزاج انسان را از اعتدال دور نمی‌کند و به همین جهت نیز این گیاه معروف است و استفاده زیادی دارد. قسمتی از گیاه که استفاده می‌شود، گل آن است.

گل گاو زبان از زمانی که چیده می‌شود، تا هفت سال قوتش (خاصیتش) باقی می‌‌ماند.این گیاه عالی، مقوی تمام قوای بدن است که مرتبط با اعضای اصلی و حیاتی هستند (مغز، قلب، کبد). گل گاوزبان موجب تقویت حرارت غریزی (اصلی یا سرشتی) می‌شود. حرارت غریزی و رطوبت فضیله، عامل حیات و طول عمر است. هر چیزی که رطوبت و حرارت غریزی یا خوب را افزایش دهد، برای طول عمر و کیفیت سلامتی بسیار مفید است.

گل گاو زبان هم همین اثر را دارد.معروف است که گل گاوزبان برای تقویت اعصاب مفید است، شادی‌آور بوده و حواس را تقویت می‌کند. این گیاه برای رفع ترس و اضطراب(Anxiety) مفید است و  رفع تپش قلب ، رفع زخم و التهابات دهان مانند آفت‌‌های مخاطی و برفک دهان نیز مفید است.

می‌توان گل گاو زبان را دم کشید و بعد در دهان نگه داشت تا بر زخم و التهابات دهان اثر کند و یا مقداری از تازه آن را آرام و برای مدت ۱۰دقیقه جوید و در دهان نگه داشت.همچنین می‌توان این گل را سوزاند و خاکستر آن را روی زخم‌های دهانی قرار داد تا التهابات را کاهش دهد.  برای سرماخوردگی(cold)، گلودرد و سرفه نیز مفید است

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

خواص و فواید عرق خارخاسک

خاصیت دارویی و درمانی عرق خارخاسک      گیاه خارخاسک   از خانواده اسفندها است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار