خانه / اخبار / ايران امسال ۷ ماهواره پرتاب مي كند

ايران امسال ۷ ماهواره پرتاب مي كند

 نتیجه تصویری برای ايران امسال 7 ماهواره پرتاب

رئيس سازمان فضايي اعلام كرد: امسال پرتاب ۷ ماهواره در دستور كار سازمان فضايي قرار دارد كه بخشي از ساخت و آماده سازي اين ماهواره ها با همكاري مستقيم دانشگاه ها انجام مي شود.

فاضلي در گفت وگو با مهر ماهواره ناهيد را يكي از ماهواره هايي عنوان كرد كه امسال پرتاب مي شود و افزود: تاكنون صفحات ماهواره هايي كه توسط دانشمندان ايراني ساخته شده است، روي بدنه چسبيده بود اما در ماهواره ناهيد قابليت باز شدن صفحات به وجود آمده است.

رئيس سازمان فضايي با تاكيد بر اين كه “ناهيد” تنها ماهواره اي است كه صفحات آن به صورت خورشيدي باز مي شود، اظهار داشت: فناوري به كار رفته در پرتاب اين ماهواره نوعي فناوري اكتسابي منحصر به فرد است و پيش بيني مي شود كه اين ماهواره در ارتفاع ۲۵۰ كيلومتري حضيض و ۳۷۰ كيلومتري اوج قرار گيرد.ماهواره ناهيد ماهواره اي تحقيقاتي در وزن ۵۰ كيلوگرم است.

اين ماهواره با پرتابگر” سفير ب ۱ “در مدار بيضوي قرار خواهد گرفت. ماهواره فجر نيز به عنوان اولين ماهواره با ماموريت انتقال مداري كشور با قابليت تغيير مدار ۲۵۰ تا ۴۵۰ كيلومتر بيضوي است كه با كمك ماهواره بر” سفير b1″ امسال به فضا پرتاب مي شود. ماهواره هاي “آت ست”،”شريف ست”، “طلوع” و “ظفر” نيز در دستور پرتاب قرار دارد.

وي با اشاره به آخرين وضعيت ماهواره “آت ست” ادامه داد: اين ماهواره نسبت به ماهواره هاي ساخته شده در كشور در مدار بالاتري قرار مي گيرد ضمن آن كه با وزن ۸۵ كيلوگرم نسبت به ديگر ماهواره ها از وزن بالاتري برخوردار است ،دراين راستا هم اكنون ساخت ماهواره بر “سيمرغ” و پس از آن ماهواره بر “ققنوس” را در برنامه داريم كه اين ماهواره برها محموله هاي سنگين تري را به فضا پرتاب خواهد كرد.

ماهواره ظفرنسخه دوم ماهواره نويد و مجهز به دوربين هاي رنگي است و قادر به تصوير برداري از سطح زمين و پيشرفته تر از ماهواره نويد است .

وي از پرتاب ماهواره مصباح تا پايان امسال خبر داد و يادآور شد: ماهواره مخابراتي مصباح در مدار leo با ارتفاع ۵۰ كيلومتر و طول عمر ۲ تا ۳ سال و با وزن ۶۹ كيلوگرم قرار مي‌گيرد.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار