خانه / اخبار / امتياز مخفی اوباما به ايران در ازای توافق هسته ای

امتياز مخفی اوباما به ايران در ازای توافق هسته ای

باراک اوباما

باراک اوباما
پایگاه خبری آمریکایی پالیتیکو ادعا کرد: باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا در رابطه با توافق هسته ای با ایران امتیازدهی های پنهانی داشته است.

این پایگاه در یک گزارش تحقیقی نوشت دولت اوباما تمامی موارد مربوط به مبادله زندانیان بین تهران و واشنگتن در دی ماه سال ۱۳۹۴ را عنلی نکرده و درباره آن پنهانکاری کرده است.

بر اساس این گزارش  رئیس جمهوری سابق آمریکا تمامی حقایق درباره توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵، که توافق مبادله زندانیان به عنوان بخشی از آن انجام شد را نگفته و با کتمان حقیقت، آن را به مردم کشورش فروخته است.

پالیتیکو نوشت: اوباما در ۱۷ ژانویه ۲۰۱۶ هنگام اعلام مبادله زندانیان گفت که هیچیک از زندانیان ایرانی که به موجب توافق دو جانبه با ایران آزاد میشوند به جرائم مرتبط با تروریسم یا سایر جرائم مرتبط با آن متهم نشده بودند. این در حالی است که برخی از آنان از سوی وزارت دادگستری به جرم اقدام علیه امنیت ملی آمریکا متهم شده بودند.

کاخ سفید اعلام کرد که  ایران خواستار آزادی تعداد بیشتری از زندانیان بود ولی واشنگتن هفت نفر از آنها را آزاد خواهد کرد که شش نفر از آنها تابعیت دوگانه ایرانی – آمریکایی داشتند.

این پایگاه اینترنتی ادعا کرد تعدادی از این زندانیان به انتقال قطعات الکترونیکی قابل استفاده در موشک‌های کروز و موارد مشابه متهم شده بودند.

این گزارش همچنین ادعا میکند وزارت دادگستری اوباما به عنوان بخشی از این توافقات از بررسی اتهام های ۱۴ نفر از افرادی که تحت تعقیب پلیس بین المللی بوده اند هم صرفنظر کرد، و دولت اوباما نام این افراد و موارد اتهام های آنها را ذکر نکرده است

 

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار