خانه / اخبار / اجتماعی / امانوئل مکرون: از عشق نوجوانی تا کاخ الیزه

امانوئل مکرون: از عشق نوجوانی تا کاخ الیزه

نگاهی به زندگی شخصی رییس جمهور منتخب فرانسه؛
پیروزی امانوئل مکرون در انتخابات ریاست جمهوری باعث شده است تا فعالیت سیاسی و زندگی شخصی او، به ویژه اختلاف سنی با همسرش، مورد توجه ویژه مردم و رسانه ها قرار بگیرد.
امانوئل مکرون: از عشق نوجوانی تا ریاست جمهوری
به گزارش خبرنگار «پارسینه» به نقل از ان‌بی‌سی نیوز، کاندیدای مستقل انتخابات فرانسه، با ظهور به عنوان رقیب اصلی مارین لوپن راست گرا، دژ مستحکم احزاب جریان اصلی را با جنبش «به پیش» به لرزه درآورد.از زمان تاسیس جمهوری پنجم در سال ۱۹۵۸ توسط شارل دوگل، این نخستین بار بود که هیچ کس از احزاب راست میانه و چپ میانه در مرحله دوم انتخابات حضور نداشت. اما وضعیت امانوئل مکرون شبیه دونالد ترامپ نیست که کاملا خارج از دایره سیاست بود.
او فرزند دو پزشک است و در دانشگاه علوم سیاسی پاریس و دانشسرای ملی علوم اداری فرانسه، محل تربیت نسل های پیشین نخبگان فرانسه، تحصیل کرده است. او پیش از آن که به شماور اقتصادی فرانسوا اولاند انتخاب شود، توانسته بود با سرمایه گذاری در بانک روتشیلد، میلیون ها یورو به دست آورد.
اگرچه او در زمینه انتخابات بی تجربه بود، اما در زمان حضور در کاخ الیزه تجربه سیاسی سطح بالایی اندوخته بود و این اعتماد به نفس را پیدا کرده بود که آنچه در ذهن دارد بر زبان بیاورد. زمانی که اولاند تلاش می کرد مالیات ۷۵ درصدی بر درآمدهای بیش از ۱ میلیون دلار اعمال کند، مکرون به شوخی گفته بود: «اینجا کوبای بدون آفتاب است».پیتر ریکتس، سفیر سابق بریتانیا در فرانسه درباره مکرون می گوید که او «تیزهوش، استاد جزئیات و دارای اعتماد به نفس بالا و همین طور جذبه زیادی» است.ریکتس می گوید مکرون با کناره گیری از دولت اولاند و برپا کردن جنبش خودش تا دستیابی به بالاترین مقام کشور نشان داد «شجاعت قابل توجهی» برای مواجه شدن با خطر دارد، و تمام این ها در حالی بود که او هرگز پیش از این در هیچ انتخاباتی شرکت نکرده بود، حتی برای شورای شهر.این خطرپذیری را در زندگی او هم می توان دید. او زمانی که ۱۶ سال داشت با همسرش، بریژیت تروینو، که اکنون ۶۴ ساله است، در مدرسه ای مذهبی در شمال فرانسه آشنا شد. او آموزگار نمایش، متاهل و دارای سه فرزند بود.مکرون به بریژیت گفته بود که با او ازدواج خواهد کرد، و یک دهه بعد که بریژیت از همسرش جدا شد، با مکرون ازدواج کرد.مکرون در جریان کمپین انتخاباتیش گفت: «ما یک خانواده کلاسیک نداریم، این یک واقعیت انکارناپذیر است».آنها در مورد اختلاف سنشان از واقعیت فرار نمی کنند و ادعاها در مورد این که شروع رابطه آنها نامناسب بوده است را نادیده می گیرند.
بریژیت تروینو در گفتگویی با «پاریس مچ»، همسر جوانشرا به عنوان «یک شوالیه، شخصیتی از یک سیاره دیگر که هوشی نایاب را با انسانیتی استثنایی ترکیب کرده است» توصیف می کند.
او می گوید آشنایی آنها زمانی شدت گرفت که امانوئل برای بازنویسی کتاب «هنر کمدی»، اثر ادواردو دوفیلیپ، به او کمک می کرد و حتی این علاقه پس از این که برای ادامه تحصیل به پاریس رفت هم ادامه داشت.
تروینو اضافه می کند: «برعکس… امانوئل به من گفت: هرچه پیش آید من با تو ازدواج خواهم کرد. عشق هر چیزی را در مسیر خودش قرار می دهد و منجر شد تا من [از همسر اولم] جدا شوم. مقاومت در برابر او غیرممکن بود».
مکرون تا کنون دوبار به صورت عمومی این ادعا را که ازدواج با تروینو برای سرپوش گذاشتن بر تمایلات همجنس خواهانه اش، از جمله رابطه با متیو گال، مدیر رادیو فرانسه، بوده را رد کرده است.
در همین حال، تروینو هم ثابت کرد که برای مبارزات مکرون، یک دارایی باارزش است. او در حالی که دست در دست همسرش داشت در یک راهپیمایی پس از دور اول انتخابات ظاهر شد، در حالی این که حرکت آمریکایی گونه در سیاست فرانسه غیرمعمول است و هیچ یک از دیگر کاندیداها چنین کاری نکردند.

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

اصول و ضوابط طراحی فرهنگسرا

اصول و ضوابط طراحی فرهنگسرا تعریف: فرهنگسرا ساختمانی است که در آن یک یا چند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار