خانه / اخبار / اجتماعی / افزایش ۵۰ درصد ‌ی سرقت‌های اینترنتی در انگلیس

افزایش ۵۰ درصد ‌ی سرقت‌های اینترنتی در انگلیس

کلاهبرداری اینترنتی

کلاهبرداری اینترنتی
دزدان با استفاده از شگردهای قدیمی در انگلیس، پارسال ۵۰ درصد بیش تر به حساب های بانکی مردم در این کشور دستبرد زدند.

العالم اروپا

به گزارش روزنامه دیلی میل، براساس آمار موجود پارسال به  بیست و دو هزار و ۵۲۵ حساب بانکی در انگلیس  دستبرد  زده شد  که در اغلب موارد، افراد تبهکار با استفاده از تماس تلفنی، صاحبان حساب های بانکی ساده لوح را هدف قرار دادند و ۶۱۸ میلیون پوند پول مردم را به سرقت بردند.

به نوشته دیلی میل، در موارد دیگر نیز باندهای تبهکار با استفاده از اطلاعات افراد در شبکه های اجتماعی، اطلاعات فردی مردم را به دست می آورند و سپس حساب های آنان را خالی می کنند.

دیلی میل نوشت پس از این که شرکت های مخابراتی، تمهیداتی به منظور مبارزه با دستبرد زدن به حساب های بانکی مردم با استفاده از تلفن صورت دادند و مانع دزدی حدود یک میلیارد پوند در سال گذشته شدند، اکنون افراد کلاهبردار به روش های قدیمی دست زده اند و مستقیما با قربانیان خود تماس می گیرند.

شمار دستبرد به حساب های بانکی، از جمله حساب های بانکی شرکت های بزرگ در انگلیس، در سال ۲۰۱۵ میلادی، پانزده هزار و ۴۹۷ مورد اعلام شد.

دیلی میل نوشت آمار موجود نشان می دهد علاوه بر دستبرد به حسابهای بانکی افراد، کلاهبرداریهای مالی نیز افزایش یافته و پارسال در مجموع حدود ۳۲۵ هزار  فقره  گزارش شده است که در مقایسه با سال ۲۰۱۵ میلادی، بیش از یک در صد افزایش نشان می دهد.

براساس این آمار، جرایم مربوط به سوء استفاده از هویت افراد، با ۶۰ درصد، بیش ترین جرایم کلاهبرداری مالی را در انگلیس را تشکیل می دهد.

کلاهبرداران با ردیابی اطلاعات فردی مردم در شبکه های اجتماعی، به درون ابزارهای الکترونیکی آنان نفوذ می کنند و با به دست آوردن اطلاعات خصوصی آنان از قبیل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، نشانی محل سکونت، نام و شماره حساب بانکی، به نام قربانیان وام درخواست می کنند و یا کالا می خرند و مردم را مقروض می کنند.

به نوشته دیلی میل، ۸۸ درصد از کلاهبرداری های مالی در انگلیس، به صورت برخط (آن لاین) صورت می گیرد.

 

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار