خانه / اخبار / اسرائیل به هم پیمان کشورهای عربی بدل شده است

اسرائیل به هم پیمان کشورهای عربی بدل شده است

ال استریت ژورنال:

اسرائیل به هم پیمان کشورهای عربی بدل شده است

خبرگزاری میزان- این گزارش ادامه داد که «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق مصر و رهبر اخوان المسلمین که در سال ۲۰۱۳ طی یک کودتا از قدرت برکنار شد، در سال ۲۰۱۰۰ در یک برنامه تلویزیونی یهودیان را بعنوان «نوادگان میمون و خوک» معرفی کرد.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان،روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی تحت عنوان اسرائیل برای کشورهای عرب خلیج‌فارس بعنوان یک همپیمان در حال ظهور است، نوشت که چندین دهه بود که سیاست‌های کشورهای عربی برپایه طرد رژیم صهیونیستی بوده است و همگی آنها علیه یک دشمن مشترک متحد شده‌اند.

این گزارش ادامه داد که «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق مصر و رهبر اخوان المسلمین که در سال ۲۰۱۳ طی یک کودتا از قدرت برکنار شد، در سال ۲۰۱۰ در یک برنامه تلویزیونی یهودیان را بعنوان «نوادگان میمون و خوک» معرفی کرد.

این گزارش سپس ادامه داد که هم‌اکنون رویکردها در قبال رژیم صهیونیستی در برخی بخش‌های جهان در حال تغییر است. «محمد بن عبدالکریم العیسی» دبیرکل اتحادیه جهان اسلام که یک سازمان جهانی سعودی است و متهم به گسترش افراط‌گرایی است، اخیراً به درسی از همزیستی در اسلام اشاره کرد و مدعی شد: «همسایه حضرت محمد یک یهودی بود و زمایکه یک یهودی بیمار شد، پیامبر به ملاقات وی رفت و با الفاظ نیک با او سخن گفت».

این روزنامه آمریکایی اینگونه ادامه داد که برای کشورهای ثروتمند حاشیه خلیج‌فارس، شیعه و ایران جدی‌ترین تهدید برای منافع آنها به حساب می‌آید و رژیم صهیونیستی که دشمن ایران و حزب‌الله لبنان است، در عمل به عنوان یک همپیمان برای آنها است.

با ظهور «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان، این مشارکت با رژیم صهیونیستی پرانرژی و مهم جلوه کرده است زیرا محمد بن سلمان که معمار جنگ یمن است، خواستار یک پاسخ شدیدتر به ایران است و با انتخاب «دونالد ترامپ» بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا، این امر یک شتاب جدید پیدا کرده است.

کاخ سفید روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که اولین سفر خارجی ترامپ بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا شامل توقف‌هایی در سرزمین اشغالی و عربستان سعودی خواهد بود.

«احمد عسیری» معاون رئیس اطلاعات عربستان در ماه فوریه در خصوص تل‌آویو اعلام کرد: «ما دشمن مشترک و تهدید مشترکی داریم و هر دو ما همپیمانان نزدیک آمریکا هستیم».

وال استریت ژورنال ادامه داد که فشارهای کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس بود که در تصمیمات اخیر حماس مبنی بر پذیرش تشکیل دولت مستقل فلسطینی درون مرزهای ۱۹۶۷ نقش داشت.

این گزارش سپس ادامه داد که کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس همچنین در شکل دادن به افکار در سراسر جهان عرب نقش دارند و اغلب کانال‌های خبری تلویزیونی بانفوذ و روزنامه‌های عربی متعلق به سعودی‌ها، قطری‌ها و اماراتی‌ها است.

وال استریت ژورنال سپس به تغییر رویکرد کشورهای عربی خلیج‌فارس در قبال رژیم صهیونیستی اشاره کرد و به نقل از یک تاجر و تحلیلگر سعودی نوشت که در تلویزیون‌های عربی دیگر الفاظ معمول همچون تجاوز اسرائیل را نمی‌شنویم و هم‌اکنون اغلب آنها در خصوص تجاوز ایران صحبت می‌کنند.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار