خانه / سلامت / آشنایی با طب سنتی / از خاصیت های درمانی آویشن چه میدانید؟!

از خاصیت های درمانی آویشن چه میدانید؟!

از خاصیت های درمانی آویشن چه میدانید؟!

مصرف آویشن در دوران حاملگی ممنوع است ولی در دوران شیردهی با احتیاط می‌تواند مصرف شود

شفا آنلاین>تغذیه>آویشن در درمان سرفه ,برونشیت, رفع التهاب‌های مخاط مجاری تنفسی مؤثر است، ولی چنانچه بیش از حد مصرف شود باعث حساسیت‌های پوستی می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین، از خاصیت های درمانی آویشن(Thyme) چه میدانید این گیاه چه مزایای ویژه ای به همراه دارد در چه زمینه های درمانی کاربرد دارد توصیه های  رایج متخصصین طب سنتی در مورد این گیاه چیست ؟آیا در دوران حاملگی(Gestation) زنان باردار می تواند از این گیاه و فرآورده های آن استفاده کنند یا خیر؟عوارض جانبی آویشن نیز در این بخش مورد بررسی قرار گرفته شده است با ما همراه باشید .

آویشن در درمان سرفه ,برونشیت, رفع التهاب‌های مخاط مجاری تنفسی مؤثر است، ولی چنانچه بیش از حد مصرف شود باعث حساسیت‌های پوستی می‌شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: موارد مصرف آویشن در درمان سرفه، برونشیت، رفع التهاب‌های مخاط مجاری تنفسی و خلط آور است ولی چنانچه بیش از حد مصرف شود باعث حساسیت‌های پوستی می‌شود.

دکتر صفورا محبی، افزود: مصرف آویشن در دوران حاملگی ممنوع است ولی در دوران شیردهی با احتیاط می‌تواند مصرف شود.

وی خاطر نشان کرد: در صورت وجود سنگ مثانه با احتیاط می‌تواند مصرف شود. ولی باید به یاد داشت از مصرف برگ و ساقه گیاه خودداری شود. مصرف روغن فرار آن به صورت خوراکی ممنوع است. در بیماری‌های کبدی و کلیوی نیز نباید مصرف گردد.

درباره ی mahnaz

Avatar of mahnaz

همچنین ببینید

خواص و فواید عرق خارخاسک

خاصیت دارویی و درمانی عرق خارخاسک      گیاه خارخاسک   از خانواده اسفندها است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار