خانه / اخبار / آقای روحانی! اطلاعات من از اشخاص، قابل قیاس با بقیه نیست/ فردی که می‌خواهد رئیس جمهور شود باید ظرفیت داشته باشد

آقای روحانی! اطلاعات من از اشخاص، قابل قیاس با بقیه نیست/ فردی که می‌خواهد رئیس جمهور شود باید ظرفیت داشته باشد

سرویس سیاسی – کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: آقای روحانی! و آقایان کاندیدا اطلاعات من از اشخاص قابل قیاس با بقیه نیست فردی که می‌خواهد رئیس جمهور شود باید ظرفیت داشته باشد.

به گزارش فانوس به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع مردم رشت سخنرانی کرد.

حجت‌الاسلام رئیسی در اجتماع عظیم مردم رشت اظهار داشت: به مردان و زنان غیرتمند خطه گیلان و از نسل میرزا کوچک خان سلام عرض میکنم، در کشور ما اگر ارامش داریم و سایه جنگ از کشور دور  شده به برکت حضور غیرتمندانه مردم است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه حضور مردم با بصیرت از مولفه‌های قدرت است و کلید باز شدن قفل کسب و کار به دست ملت و جوانان است، ادامه داد: تاکنون بیگانگان برای هیچ کشوری گره گشا نبودند که ما دومی باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید به جوانان میدان داد و در دولت کار و کرامت بنا داریم از مدیران جوان که توانایی حل مشکلات را دارند استفاده کنیم، گفت: نماد ما کارت ملی است، یعنی خط کشی‌ای که سنی و شیعه را از هم جدا کند در دولت ما جایی ندارد.

رئیسی افزود: دولت وظیفه صیانت از شئونات و کرامت را برای زنان و کشاورز و اقوام را دارد،‌خدا کرامت داده نه دولت‌ها،‌ امروز با وجود ثروت فراوان گیلان و خاک حاصل‌خیز و منابع و نیروی انسانی متراکم آیا شان این استان و جایگاه استان فقر است؟ چرا دختر و پسر تحصیلکرده گیلان باید بیکار باشد؟ گیلان می‌تواند قطب کشاورزی، صنعتی و گردشگری شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: ایران سی هزار کیلومتر با دریا ارتباط دارد اما دو درصد سهم از تجارت دریا دارد. آیا نمی توانیم اقتصاد دریا را فعال کنیم. برنج، چای و زیتون کشور از دست رنج کشاورزان گیلانی است. استانی که می تواند صادرات چای داشته باشد چرا باید بیکار داشته باشد. کسی،که جای استان را مصرف کرده باشد سراغ چای خارجی نمی رود.

به گفته وی امروز کشاورزی برخورداری از فناوری تولید را با صرفه می‌کند نه اینکه کشاورز جنس را هزار تومان می‌فروشد اما در تهران آن را ۱۰ برابر می‌فروشند، در کنار کشاورز چهار نفر می تواند با فعال کردن صنایع تبدیلی شاغل شود.

رئیسی تصریح کرد: آقایان می‌گویند چگونه می‌خواهید شغل ایجاد کنید. ما می‌گوییم طبق قانون باید یک میلیون شغل ایجاد کرد. اگر شما نمی توانید چرا کاندید شدید؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: مشکل کشور ما نقدینگی نیست که شصت درصد کارخانجات استان گیلان تعطیل شود.

وی افزود: نساجی و ابریشم گیلان زبانزد بوده است اما امروز کجاست؟ در این دولت هفتصد هزار میلیارد نقدینگی تولید شد. وزیر صنایع می گوید با صد هزار میلیارد می توان از تعطیلی کارخانه جلوگیری کرد. پول را به چه افرادی دادید؟ پانصد هزار میلیارد را به افرادی دادند که پول را در بانک گذاشتند و سود ان را گرفتند.

رئیسی تاکید کرد: بنده زبان کسانی هستم که سخنشان شنیده نمی شود و روزنامه ندارند. آیا یک فرهنگی حق دارد که از صندوق خود وام بگیرد؟ وقتی صندوق به یغما می رود فرهنگیان چه کنند؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تاکید کرد: فساد در کشور فراجناحی شده و فکر می‌کنیم مردم توان شنیدن اخبار فساد را ندارند. می توان با سامانه جامع اطلاعاتی فساد و واردات را کنترل کرد؟ مناقصه و قراردادهای اقتثادی و تسهیلات را شفاف کنید؟ چه عیبی دارد که مردم بدانند. اقتصاد را پشت ویترین شیشه ای و شفاف بگذارید.

وی تصریح کرد: ۱۱ میلیون جوان آماده ازدواج باید وام بگیرند. دولت موافق نبود اما مجلس تصویب کرد. وام صفردرصدی گرفتند و در ماه ده میلیارد سود ان را گرفتند. آیا ما و شما می توانیم از این وام های صفر درصدی بگیریم. اگر دو نفر از بد حسابان پول خود را پس دهند وام ازدواج قابل پرداخت است.

رئیسی ادامه داد: دولت یارانه عده‌ای را حذف کرد اما در این چند روزه دعوت به پرداخت یارانه کردید، به دهداران گفته‌اید بیایند وام بگیرند. مگر منابع کم نبود؟ ای کاش کل چهار سال مثل این چند ماه بود. آقایان مردم عقل و شعور دارند؛ آقای روحانی! و آقایان کاندیدا! اطلاعات من از اشخاص قابل قیاس با بقیه نیست فردی که می‌خواهد رئیس جمهور شود باید ظرفیت داشته باشد، باید در نگاه‌ها منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح داد، باید عهد ببندیم امنیت ملی و منافع شخصی را فدای منافع ملی نکنیم.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: آقایان می‌گویند شما دیپلماسی بلد هستید؟ می گوییم دیپلماسی یعنی چه، یعنی برقراری روابط خارجی با کشورهای دیگر در جهت تسهیل ارتباطات ورای رونق دادن به اقتصاد، فرهنگ و اصول و مبانی کشور. یعنی رابطه ما با عراق چقدر خوب است و بازار عراق چقدر دست ماست و چقدر دست ترکیه است، مگر رابطه ما با عراق خوب نیست؟ ما می گوییم سهم ایران در ۲۳۰۰ میلیارد دلار تجارت منطقه چقدر است. ما معتقدیم وزارت خارجه باید این کار را انجام دهد.

وی افزود: اگر دیپلماسی به این معناست که به کشورهای بیگانه گفته شود اگر هوای جریان ما را نداشته باشید ما در انتخابات شکست می خوریم، ما این دیپلماسی را بلد نیستیم، بند کردن و معطل کردن اقتصاد به یک قرارداد و حتی آب خوردن مردم به اقتصاد درست نیست اما اگر این را اقتصاد می دانید ما بلد نیستیم.

 

 

 

 

 

درباره ی janati

Avatar of janati

همچنین ببینید

نحوه پیکربندی تنظیمات ثبت و تمدید دامنه در WHMCS

در این بخش از مجموعه آموزش های سیستم مدیریت هاستینگ whmcs ، چگونگی پیکربندی ماژول رجیسترار های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوارابزار